הפעלות לילדים לחינוך מתקדם

תוכן עניינים

בשנים האחרונות מתקיים שיח ציבורי וחינוכי נרחב אודות גישות שונות, אשר בעזרתן אפשר להנחיל לילדים בגילאים שונים ידע עשיר ומגוון. לא עוד לימוד שמתקיים אך ורק בבתי הספר או בחוגים – אלא הפעלות לילדים ולמידה חווייתית, המבוססת על יצירת סקרנות, גירוי מחשבתי וכמובן – השתתפות פעילה של הילדים.

מגוון נושאים, תכנים ותחומים יכולים להילמד בדרכים שכאלה. מכאן, שצריך להבין איך ליישם אותן באופן הנכון והמתאים ביותר לכל קבוצת גיל, או בהתאמה לרמת ההתפתחות של הילדים. כאשר בוחרים בדרכים מגוונים וייחודיות ללמד גם את מקצועות הליבה, יש סיכוי גבוה יותר לקבל את שיתוף הפעולה של הילדים, לגרום להם לפתח סקרנות ולרצות לקחת חלק בלמידה משמעותית ומהותית.
כל מה שבאמת צריך הוא לשבור את המוסכמות של למידה שחייבת להתבצע רק על ידי מורים בתוך כיתה – ולפתוח את דרכי המחשבה לכאלה שהן חדישות ויצירתיות.

הפעלות לילדים

הפעלות לילדים כפעולה לימודית

מי אמר שחייבים לשבת בכיתה כדי ללמוד תכנים או נושאים כאלה ואחרים? בעזרת פעילויות העשרה לילדים הם יכולים ללמוד הרבה מאוד, בין אם מדובר במקצוע ליבה כמו שפה עברית, חשבון או אנגלית לבין תכנים שקשורים בכישורים חיים, גאוגרפיה, אומנות או מוזיקה.
לכל תחום או נושא יש את הדרכים שהכי מתאימות ללמידה: שירה, משחק תפקידים או יציאה בלתי אמצעית החוצה אל חיק הטבע, שבעזרתה אפשר להשיג מטרות לימודיות לא פחות ממעולות. למשל, יש משחקים ללימוד אנגלית, המעבירים את השפה בצורה חווייתית ומהנה לגילאים שונים.
גם הילדים שמתקשים לשבת בתוך כיתה ולהקשיב לאורך זמן ימצאו את עצמם מסוקרנים ורוצים לשתף פעולה, ללמוד ולהבין מה קורה סביבם כאשר שוברים שגרה ומשנים להם את התפאורה ואת האווירה הלימודית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: