האם ניתן לקנות בית בלי הון עצמי?

תוכן עניינים

אחד הדברים שכל זוג צעיר רוצה הוא לרכוש דירה, שתהווה עבורו קורת גג וגם ערובה ביטחונית לעת צרה. אך המציאות היא, כי לא פשוט לרכוש דירה בימינו בארץ. זוגות רבים אשר ידם אינה משגת ממשיכים לשכור דירה. כיום, הבנקים דורשים הון עצמי של כ-25 אחוז מערך הדירה, דבר שאינו פשוט עבור צעירים רבים, אשר אינם יכולים לחסוך סכום כזה של כסף.
אנו נתקלים בשאלות רבות הקשורות לכל עולם המשכנתאות. אחת מהן היא, האם ניתן לקנות בית בלי הון עצמי? התשובה לכך היא שכן, אך חייבים להיות יצירתיים. הבנקים, יתנו לכם מימון למשכנתא של עד 75 אחוז מערך הדירה. אז כיצד נשיג את ה-25 אחוז הנותרים בתור הון עצמי?
אחת הדרכים להשגת אותו הון עצמי הוא באמצעות הלוואה מבני משפחה, למשל. את ההלוואה נחזיר להם כאשר נוכל, או בכל חודש נחזיר סכום קטן – בהתאם ליכולות הכלכליות שלנו. ניתן גם לרכוש דירה ללא הון עצמי, כאשר עושים ביטוח על חיצוני. את היתרה ניתן לקבל מהבנק, על ידי משכון דירה של ההורים, למשל.

לקנות בית בלי הון עצמי

לקנות בית בלי הון עצמי, אבל עם ייעוץ משכנתאות

אין ספק שהדבר החשוב ביותר כאשר אנו רוצים לרכוש בית הוא ייעוץ משכנתא מקצועי, שכן הדבר יקבע רבות את עתידנו הכלכלי. ייעוץ משכנתא יוכל להיות ההבדל בין לקחת משכנתא שגדולה עלינו בכמה מידות, או לקחת משכנתא שאיתה נוכל להתמודד במרוצת השנים. יש לזכור כי זהו החזר הלוואה שילווה אותנו עוד שנים רבות קדימה. לכן, עלינו להיעזר באיש מקצוע, כפי שהיינו עושים בכל תחום אחר. כמו כן, ליועץ משכנתא יהיו הצעות שונות כיצד להוריד את גובה המשכנתא אותה נרצה לקחת. לדוגמא, גיוס הון עצמי מכל מיני מקומות, עליהם אולי לא חשבתם: הלוואות מבני משפחה, הלוואה מקרן השתלמות וכדומה. לכן, עלינו להתייעץ עם יועץ מומחה בתחום המשכנתאות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: