ביטוח לרכב – כל מה שכדאי לבדוק

תוכן עניינים

גם בשנת 2022, שנים בהן עובדים על פרויקטים מתקדמים במטרה להקל על הנהגים כמו למשל הרכבת הקלה באזור גוש דן ותל אביב, הוספת אוטובוסים, פתרונות יחודיים כמו השכרת רכבים לפי שעה או מיניבוס שאוסף אתכם בדיוק מהמיקום בו אתם נמצאים, ישירות ליעד, עדיין בממוצע לכל 5 ישראלים יש רכב. יש המון היבטים שחשוב לתת עליהם את הדעת כשקונים פוליסת ביטוח לרכב. ללא בדיקות מקיפות, יתכן שלא תקבלו כיסוי לרכיב חשוב, או שתשלמו יותר על כיסויים שאינכם זקוקים להם. הנה כמה מהשיקולים החשובים שכדאי לשים לב אליהם כשאתם מחפשים פוליסה. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שכדאי וצריך לדעת על ביטוח לרכב.

מחיר

ברוב המקרים, המחיר הוא הרכיב הראשון שיש לבדוק, אבל חשוב לוודא שזהו אינו הרכיב היחיד שנבחן. חברות ביטוח רכב כוללות במקרים רבים תוספות בחינם כדי להפוך את המוצרים שלהן למושכים יותר. מומלץ להתחיל בבדיקת הסטנדרט הכללי ומה לא נכלל בפוליסה, על מנת לקבל מושג טוב על מה אתם באמת משלמים.חשוב לזכור שביטוחי רכב קובעים את הסכום המשולם על סמך מטען מידע שלם. אין עסקת ביטוח רכב אחת שדומה לשנייה, גם כשהרכבים זהים. באתר monitalks.co.il תוכלו לקבל מידע נוסף על מחירים ועל צרכנות נבונה בשלל תחומים.

עודף

עודף הוא הסכום שיש לשלם כשמגישים תביעה בגין נזק לרכב. המבטחים משתמשים בו כדי למנוע מאנשים לתבוע על כל תרחיש. קיימים שני סוגים:

עודף חובה. נקבע על ידי המבטח, ואינו ניתן למשא ומתן.

עודף מרצון. סכום שניתן להוסיף אם המטרה היא להוזיל את עלות הביטוח. רק חשוב לוודא שזהו סכום שניתן לשלם במקרה של תביעה.

לחלק מסוגי התביעות יש חיוב עודף נפרד, כמו החלפת שמשות ותיקונים, אבל ברוב המקרים חיובים אלה נמוכים מהנזק המקרי, השריפה והגניבה. במקרה של חוסר ודאות לגבי תשלום העודף, ניתן לקבל פוליסת ביטוח נפרדת שמחזירה את העודף. סוגים מסוימים של כיסוי משפטי מתירים אפשרות זו.

סוג כיסוי

פוליסות ביטוחי רכב שונות בהתאם למדיניות חברות הביטוח. קיימות רמות שונות של כיסויים, ושלושת העיקריים הם מקיף, חובה, וצד שלישי.

צד ג'

המשמעות היא שבמקרה של תאונה שנגרמה באשמת המבוטח, חברת ביטוח הרכב תשלם עבור תיקון המכונית של האדם השני, אבל הפוליסה לא תכסה נזק לרכב הפוגע. ביטוח צד ג' מכסה גם פגיעות בהולכי רגל או נוסעים.

מקיף

ואז יש ביטוח רכב מקיף, או מקיף מלא. מדיניות זו מגינה מפני נזק לרכב המבוטח, גם אם הנזק נגרם באשמת המבוטח. אבל מעט מאוד פוליסות ביטוח מקיף לרכב מכסות נהגים שנוהגים במכוניות אחרות. זהו מיתוס פופולרי שפשוט לא ייעלם.

כשהמטרה היא לבטח רכב שאינו בבעלות המבוטח, יש לבדוק אפשרויות אחרות, כמו ביטוח זמני. חשוב לזכור שלא כל פוליסות ביטוח הרכב נוצרות שוות. יש פוליסות מקיפות שמציעות רכיבים שפוליסות אחרות אינן מציעות, אז אל תניחו שאתם מכוסים על הכול רק מפני שיש לכם פוליסת ביטוח מקיף.

מדיניות מיוחדת

חלק מהמבטחים מציעים פוליסות מיוחדות כדי למשוך סוגי נהגים שונים. במקרה של קבלת מדיניות 'קופסה שחורה' או 'טלמטיקה', המכונית שלכם מצוידת במכשיר קטן שמשגיח על מידת הבטיחות של הרגלי הנהיגה שלכם.

אם אתם נהגים אחראים, המחיר יורד. פוליסות ריבוי מכוניות מיועדות למשפחות עם יותר משתי מכוניות באותה כתובת. לאחר שתבחרנו את כל הקריטריונים תוכלו לבחור את פוליסת הביטוח המתאימה לכם ביותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: