ניקוי צואת יונים – מדוע זה הכרחי ומה הסכנות של היונים?

תוכן עניינים

מדריך זה מסייע להתמודדות עם גללי היונים ונכתב לטובת אנשים שאינם עוסקים בתהליכים מקצועיים של ניקוי צואת יונים כגון מומחי הדברה או אנשים שמגדלים יונים כתחביב. אנשים אלה עלולים להידבק במחלות כתוצאה ממגע עם גללים יבשים כמעט על בסיס יומי, וחשוב שיידעו את הסיכונים אליהם הם נחשפים. ניקוי גללים כרוך בהסרת הפרשת הציפורים בחללים חיצוניים לפני התקנת אמצעים מרתיעים כמו רשת נגד יונים או הסרת גללי יונים מחללים פנימיים של המבנה. בשני המקרים חשוב להסיר את הגללים, אבל מסיבות שונות. בשורות הבאות נציג בפניכם מדוע חשוב לבצע ניקוי צואת יונים ואיך עושים את זה.

חשיבות ניקוי צואת יונים

לפני התקנת אמצעים מרתיעים על החלק החיצוני של הבניין כמו דוקרנים או רשת נגד יונים, חשוב מאוד לוודא שכל השטחים מנוקים היטב לפני התקנת מוצרים על מנת להבטיח שהם יידבקו למשטח שעליו הם מותקנים. לא כל פתרון להרחקת יונים מתאים לכל אזור, שכן קיים הבדל מהותי בין קינון של יונים על הגג, קינון של יונים במרפסות, מתקפת יונים באזורים צרים וכדומה. כאשר מוציאים יונים מחלל גג או מאזור פנימי של בניין חשוב להסיר כל הצטברות של גללי יונים כדי לעצור ריחות ולהפחית את הסיכונים לבעיות שקשורות לחרקים, והתפתחות מחלות בקרב הדיירים. למרות שהניקיון חשוב מסיבות אסתטיות ומעשיות, חשוב לשכור שירותי מומחי הרחקת יונים וטיפול בתהליכי ניקוי צואת יונים באופן קבוע כדי לשלוט במחלות. כאמור, את התאמת הפתרון יש לבדוק בהתאם למיקום של היונים וחומרת הבעיה.

חשיפה להפרשות יונים מובילה באופן ישיר להתפתחות מחלות

הסיכון של דיירי בניין לחלות במחלות כתוצאה ממגע עם יונים או חשיפה להפרשותיהן גבוה ביותר, ומומחי הרחקת יונים מאמינים כי מגע אנושי עם יונים או עם הפרשותיהן מזיק יותר ממגע עם ציפור בכלוב או כל חיית מחמד משפחתית אחרת.

היתרון העיקרי בהקפדה עלך תהליך קבוע של ניקוי צואת יונים הוא בריאות האדם במיוחד כאשר מתפתחים מצבים נשימתיים כתוצאה עם גללי יונים מיובשים. במקרים אלה, עלול להתרחש גירוי של מעברי הסימפונות, ומחלות חמורות אחרות.

מתי צריך להזמין שירותי ניקוי צואת יונים?

ברוב המקרים, חשיפה לגללי היונים מובילה לסיכונים בריאותיים שלעתים עלולים להיות קיצוניים, צואת היונים פוגעת קשות גם באסתטיקה של בניין, ועם כמויות גדולות של צואת יונים מיובשת, למשל, עלולים להתפתח ריחות בחלל הגג ולמשיכת חרקים. לכן יש תמיד צורך בשירותי ניקוי מקצועיים, בין אם הם לכלוך אקראי מחוץ למבנה ובין אם הוא קיים בכמויות גדולות בתוך בניין.

התמודדות מקצועית עם כמויות גדולות של גללי יונים

בנסיבות יוצאות דופן, קבלן מומחה מבצע ניקוי צואת יונים למניעת סיכונים בריאותיים ובטיחותיים בסיסיים. כמובן שיהיו מקרים שבהם היקף הבעיה הוא חמור ובנסיבות אלה חברת ניקיון מומחית תהיה האפשרות היחידה.

בדרך כלל, תוזמן חברת ניקיון מומחית לצורך ניקוי צואת יונים בהיקפים גדולים שהצטברו במשך שנים רבות. בנסיבות אלה, יתכן אפילו שיהיה צורך להשתמש במכשירי הגנת נשימה אם קיימות כמויות גדולות של צואת יונים מיובשת.

מה לגבי קבלן להרחקת יונים?

במידה וניסיתם להיפטר מהיונים בעצמכם בשיטת עשה זאת בעצמך והבעיה חוזרת על עצמה שוב ושוב, אנחנו ממליצים לכם לפנות לקבלן או חברה מקצועית מתחום הדברת ציפורים. במקרה כזה יגיע אליכם לבית או לבית העסק מומחה בתחום ויתאים עבורכם את הפתרון המושלם כדי להיפטר מהיונים ומכל הסכנות שהן מביאות איתן אחת ולתמיד. אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית בשעת הצורך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: