מחלות עור נפוצות שכדאי להכיר

תוכן עניינים

הגיל המבוגר מביא איתו יתרונות רבים. בין אם מדובר בזמן פנוי נרחב שמאפשר לכם להתעסק בתחומי עניין שמעניינים אתכם ולבלות הרבה, או בין אם מדובר בשקט נפשי שנובע מדברים כמו יציאה לפנסיה וראיית עולם בוגרת יותר ושלווה יותר. אך, לצד כל היתרונות הללו עלולים לבוא גם חסרונות רבים, בעיקר מהבחינה הבריאותית. גוף האדם נחלש עם הזמן, וככל שאתם מתבגרים, לגוף שלכם יותר קשה להילחם בווירוסים וחיידקים. על כן, רופאים רבים ממליצים לאנשים מבוגרים, להיבדק אחת לכמה זמן, זאת על מנת להבטיח שתהיו במיטבכם ותוכלו להמשיך להנות מהחיים. בכתבה זו ריכזנו עבורכם מחלות עור נפוצות מהן אתם עלולים לסבול, וכיצד ניתן לטפל בהם.

 

אילו מחלות עור נפוצות ביותר?

  • אטופיק דרמטיטיס – אוטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור, המשתייכת למשפחת המחלות הדלקתיות. המחלה הזו ממאופיינות בגירודים בעור, יובש בעור, וכמו כן, פריחה. המחלה הזו יכולה לפגוש גם אנשים מאוכלוסיית גיל אחרת, כמו למשל, אטופיק דרמטיטיס אצל ילדים
  • יובש בעור – יובש בעור יהיה מאופיין בקשקשת על הנגעים, כאשר, יופיעו גם גידולים ממאירים על העור במצבים מסוימים.
  • גידול בעור – לגידול בעור יש מספר סוגים, כאשר, אחד מהם הוא סרטן העור. לגידול בעור יש מספר גורמים להתפרצות המחלה כמו, הישרפות מהשמש, צבע עור בהיר במיוחד, מערכת חיסונית חלשה, וכמו כן, הידבקות בווירוסים מסויימים.

 

איך ניתן למנוע מחלות עור?

טיפול במחלות עור יתבצע בליווי ארוך וממושך של רופא ממומחה, כאשר, הוא לרוב ימליץ לכם על ארבע עקרונות חשובים:

  • היגיינה אישית -שמירה על היגיינה וניקיון מסייעת במניעת מחלות עור מסוגים שונים.
  • מקלחות תכופות – חשוב להקפיד על מקלחת לפחות פעם אחת ביום ובימי הקיץ, עדיף להגביר את התדירות.
  • קרם הגנה וכללי זהירות מפני השמש- אחד הדברים הכי חשובים במניעת מחלות עור עם דגש על סרטן העור הוא להימרח בקרם הגנה. בנוסף, מומלץ להימנע מחשיפה ישירה של עור הגוף שלנו לקרני השמש, להרכיב משקפי שמש, לכבוש כובע עם שוליים רחבים, שרוולים ארוכים על הידיים, זאת במידה ואתם נחשפים לשמש לאורך זמן.
  • בחירת מוצרי טיפוח איכותיים – חשוב לעשות שימוש במוצרי טיפוח איכותיים התואמים את סוג העור שלכם, ולהימנע ממוצרים זולים מאוד המכילים סולפטים, אלכוהול וכדומה.

 

בהקשר של אטופיק דרמטיטיס, חשוב מאוד להקפיד ללבוש בדים נעימים כמו כותנה או פשתן, ולהימנע מלבוש בבדים סינטטיים, כמו כן אותו הדבר נכון לגבי מצעים.

אם אתם מזהים שינויים בעור, גירודים, תסמינים הקשורים לעור, מומלץ מאוד להגיע לרופא עור מקצועי מומחה שיאבחן האם יש בעיה ויתאים עבורכם טיפל ראוי.

חשוב לבחור רופא עור מקצועי, אמין, עם ידע וניסיון, כזה שאתם סומכים עליו במאת האחוזים. תוכלו לקבל המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם או לברר ברשת האינטרנט ולבצע סוג של סקר שוק בעצמכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: