המדריך לבחירת עורך דין פלילי

תוכן עניינים

לא בכל יום בן אדם מגיע למצב שבו הוא עומד בבית המשפט כאשר הוא נאשם בפלילים, או שהורגש נגדו כתב אישום לפלילים. מדובר על מקרים מסובכים רבים, שבהם בני אדם ומשפחותיהם עומדים בפני סיטואציות קשות ומורכבות, זאת כאשר כל הצדדים התומכים באותו אדם רק מעוניינים לטובתו האישית ולצמצום נזקים ככל ניתן. במידה שאתם או אחד מהקרובים שלכם עומד בפני חקירה פלילית, או בפני מצב שבו מוגש כנגדו כתב אישום כלשהו, אזי שהחובה שלכם היא לבחור בצורה קפדנית ומיטבית עורך דין פלילי שיסיע לכם במצב המורכב הזאת, כאשר הוא יהיה האדם הראשי אשר מייצג אתכם ואת האינטרסים שלכם אל מול בתי המשפט השונים ואל מול הרשויות הרלוונטיות. באתר gilad-law.com תוכלו לקבל מידע על עורך דין פלילי.

שאלות שעולות בהקשר של בחירת עורך דין פלילי

אנשים רבים תוהים כיצד לבחור את עורך הדין הנכון ביותר לכל מצב או סיטואציה. כמובן שמדובר במצב מורכב ולא פשוט בכלל, אשר לא מוכר ומובן עבור מרבית האנשים בעולם שלנו. מהי הדרך הנכונה ביותר לבחור עורך דין פלילי שייצג אותנו או את אחד מהאנשים הקרובים ביותר אלינו? מהם המשתנים והמחשבות שעלינו לעשות טרם בחירת עורך דין שייצג אותנו בתיק? מהן ההשלכות של בחירת עורך דין פלילי בצורה לא מושכלת? טיפים חשובים ועצות רלוונטיות לבחירת עורך הדין הטוב ביותר עבורם נמצאים כאן בכתבה הבאה.

טיפים לבחירת עורך מומלץ

  • בחירת עורך דין פלילים אשר מומחה ועבר התמקצעות בתחום הפלילי
  • בחירת עורך דין אשר יעמיד בפניכם תעריף ייצוג הולם והוגן
  • אילו אתם שוכרים את השירותים של משרד עורכי דין אשר מכיל מספר רב של עורכי דין, וודאו מיהו עורך הדין הספציפי שייטפל בתיק שלכם ווודאו כי מדובר בעורך דין שאתם מוכנים לקבל
  • בחרו עורך דין פלילי, או כל עורך דין בכללי שהוא אדם אדיב, נעים הליכות, וכזה שאתם מתחברים אליו ומסוגלים לעבוד איתו לאורך זמן
  • וודאו כי מדובר באדם שמסוגל להיות זמין מספיק עבורכם
  • בקשו לקבל חוות דעת כנה ולא לקבל הבטחות שווא סתמיות

 

10

האם כדאי לבחור עורך דין דרך המלצות?

בעיקרון, בהיותנו צריכים לבחור עורך דין, הרבה פעמים אין לנו את הזמן הדרוש בכדי להתעמק בנושא. אנחנו צריכים איש מקצוע כאן ועכשיו. לכן, המלצות במקרה הזה בהחלט יכולות לעזור, רק חשוב שאלו יהיו המלצות של אנשים שאתם סומכים עליהם. בנוסף, תוכלו להיעזר ברשת החברתית פייסבוק או באפליקציית ווטצ‘אפ ולבדוק האם אותו שם עולה כמה פעמים, מה שיכול להעיד על מקצועיות של עורך דין ספציפי. בכל אופן, בנוסף להמלצות אותן תקבלו, יש כמה דברים שכדאי לקחת אותם בחשבון בהיותכם בוחרים עורך דין. ראשית כל יש לבדוק את הרקע של עורך הדין ולהבין האם הוא מתמחה במצבים הדומים לעבירה בה אתם מואשמים. כדאי לבדוק את ההצלחות אל מול הכשלונות של עורך הדין. בנוסף, חשוב לקבוע עימו פגישה ולראות שאתם בהכרח מרגישים איתו בנוח, שאתם יכולים לשאול אותה כל שאלה שעולה לכם ושעורך הדין מתנהל מולכם בצורה יסודית, מקצועית ושקופה. קיימת חשיבות רבה בבחירת עורך דין פלילי, החלטה אשר יכולה להשפיע במידה רבה על הקייס ועל העתיד שלכם. לכן, אין להקל בבחירה זו ראש ויש לבחון את רמת הזמינות של עורך הדין אליכם ואל המקרה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: