לימוד אנגלית לגיל הרך – כל המתודות והדרכים

תוכן עניינים

פסיכולוגים, רופאי ילדים ומטפלים מתחום הרפואה המשלימה טוענים כי ילדים בגיל הרך הם כמו ספוג. יש להם קליטה מדהימה, זיכרון שמתחדד מיום ליום, כמו גם יכולת קוגניטיבית גבוהה, אותה כדאי לנצל ולמקסם כמה שאפשר. כמובן שהידע אותו אנו מעבירים לילדים שלנו חייב להיות מותאם-גיל, כדי שהם יוכלו להפיק ממנו את המיטב ולהתקדם בהדרגה לשלב הבא. אם גם אתם כהורים מבינים את החשיבות של לימוד אנגלית לגיל הרך, הנה כמה דרכים מוצלחות לעשות זאת.

לימוד אנגלית לגיל הרך

מוזיקה בזמנים שונים

תוכלו לשלב שירים באנגלית, אליהם ילדים מתחברים. דרך השירים, סמנו לילדים שלכם על רגעים ביום בהם אנו מבצעים פעולה מסוימת. חשוב לשמור עם ילדים על סדר יום ושגרה, לכן זו דרך נפלאה לשלב את שני הדברים.
למשל, תוכלו לבחור 3 שירים: אחד שמתאים לזמן ארוחת הבוקר, השני לקראת המקלחת והאחרון לפני השינה.

משחקים ביחד ולבד

יש מגוון עצום של משחקים באנגלית לגיל הרך לצורך לימוד: החל ממשחקי קופסא כמו זיכרון ורביעיות, פאזלים, קופסאות נגינה, דרך סיפורים מנגנים, טאבלטי ללמידה ללא מסך – ועד לבובות מדברות באנגלית.

העברית כבר מבוססת? המשיכו עם לימוד אנגלית לגיל הרך

אם העברית של הילד שלכם כבר די מבוססת ונגעתם בשפה האנגלית רק דרך ספרים, קצת מוזיקה בשילוב משחקים ללימוד אנגלית, תוכלו לנסות לשלב את הילד שלכם במסגרת ללימוד אנגלית מותאמת גיל, כגון חוג אנגלית.
דרך נוספת היא פשוט לדבר עם הילדים בבית אנגלית ביחד עם העברית שכבר קיימת. בחרו 3-5 מילים בכל יום. לאחר שהם הבינו את העיקרון וחוזרים אחריכם, תוכלו להתקדם לשלב הבא והוא הרכבת משפטים ביחד. תוכלו לספר לילדים איך מציגים את עצמם באנגלית, איך אומרים מילות נימוס, בעלי חיים באנגלית, מספרים, אותיות ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: