מה הם הקריטריונים של ספורטאי מצטיין

תוכן עניינים

אחד האלמנטים שמזוהים ביותר עם מדינת ישראל ועם העם הישראלי כולו זה העובדה שבמדינת ישראל חל חוק גיוס חובה. מרבית האוכלוסייה הרגילה במדינה משרתת בצבא, בשירות הלאומי, או בשנות השירות השונים – ולמעשה, ערך התרומה הפך במרוצת השנים להיות ערך עליון בחברה, בתרבות ובמדינה שלנו. אולם, מדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל מכירים כיום בסוגים שונים של תרומות למדינה, זאת כאשר אחת מהתרומות המוכרות ביותר כיום ניתנות על ידי אנשים שמייצגים את מדינת ישראל בתחומים הספורטיביים השונים. מדינת ישראל מאפשרת למעשה לבני נוער שמתמחים בענפי הספורט השונים להמשיך בפעילות הספורטיבית שלהם, זאת כאשר הגדרה זו נקראת ספורטאי מצטיין. בשורות הבאות נלמד עוד על ספורטאי מצטיין וכיצד ניתן לקבל את הדרגה הזו מהמדינה.

מה זה ספורטאי מצטיין?

צבא ההגנה לישראל והמנהל לספורט של מדינת ישראל, מאפשרים לספורטאים שמצטיינים בענף הספורט הספציפי שבו הם מתאמנים, זאת לדוגמת – שחייה, טניס, תפקיד בכדורסל, ועוד ענפי ספורט רבים. הגדרה זו, מאפשרת לאותם אנשים לוותר על שירות צבאי סדיר, ולהמשיך להתאמן, להתחרות, ולייצג את מדינת ישראל בתחרויות השונות של ענפי הספורט השונים. קבלת תואר ספורטאי מצטיין, תלויה בעמידה בקריטריונים השונים שנקבעו על ידי המדינה.

קריטריונים לספורטאי מצטיין

כפי שהבנתם, לא כל אדם שמתאמן בענף ספורט מסוים זכאי לדרגת ספורטאי מצטיין. למעשה, כדי לקבל את דרגת הספורטאי המצטיין עלינו לעמוד בקריטריונים שונים שמוכיחים ומראים כי אנחנו אכן מצטיינים בענף הספורט שלנו, וכי ישנו סיכוי שנשתתף בתחרויות שונות ונביא להישגים בינלאומיים בענף הספורט שאנחנו מתעסקים בו. הקריטריונים הם רבים ומגוונים, ומתאים לכל ענף ספורט ספציפי. ניתן למצוא כחלק מהקריטריונים, קריטריונים לדוגמת – סגל מנבחרת ישראל, שיוך לסגל אולימפי ועוד.

 

חולמים להיות ספורטאים מצטיינים? כמה טיפים שאתם חייבים לאמץ

  1. ככל שתתחילו לפתח את הקריירה שלכם בגיל צעיר יותר, יהיה לכם יותר קל. בתחום הספורט, זאת בשונה מתחומים אחרים, יש תוקף. ככל שאנחנו צעירים יותר, הגוף שלנו חזק יותר, גמיש יותר, מתרפא מהר יותר מפציעות ולכן אם זה החלום שלכם, כדאי שתבינו איזה תחום מעניין אתכם באופן ספציפי.
  2. השקיעו את כל כולכם ותנו מעצמכם הרבה יותר ממאת האחוזים.
  3. פרט לאימונים יש עוד דברים שצריך וכדאי להשקיע בהם כמו למשל תזונה מאוזנת ונכונה, שינה מספקת, הימנעות מעישון וצריכה של אלכוהול ובקיצור, ניהול אורח חיים בריא, מאוזן וטוב, יסייע לכם להתמיד בקריירה לאורך זמן ולהגיע להישגים טובים יותר ממה שאתם חושבים שאתם מסוגלים.
  4. עבדו על החולשות שלכם ושמרו על החוזקות שלכם. אם צריך, כדאי לפנות לאנשי מקצוע העוסקים בתחום כמו תזונאית ספורט, פסיכולוג ספורט, מאמן כושר אישי וכדומה. כך תוכלו למקסם את היכולות שלכם ולהפוך טובים יותר.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: