איך לבנות בית על פי חוקי בניה ירוקה?

תוכן עניינים

בניה ירוקה היא למעשה גישה מערכתית שהמטרה העיקרית שלה היא לבנות מבנים במטרה לחסוך בחשמל, מים וחומרי גלם. קיימים היום בשוק קשת רחבה של מוצרים וחומרים שתומכים בתהליך הבניה במטרה ליצור עבור כולנו סביבה אקולוגית ומאוזנת יותר תוך צמצום ההשפעה השלילית של תהליכי בניה על כדור הארץ כולו. אחד הדברים הכי חשובים בתהליך הבניה הירוקה הוא התכנון של התהליך תוך הסתכלות קדימה לטווח הארוך. מתעניינים בבניה? בקרו גם ב- berlocars.co.il.

 

כיצד מתחילים תהליך של בניה ירוקה?

יש שני קריטריונים קריטיים בתהליך:

  1. תכנון מקדים תוך ניצול של תוואי השטח בו המבנה צפוי להיבנות לצד חשיפתו לתאורה טבעית – המטרה שלנו היא בעצם להפחית את השימוש בחשמל ככל הניתן ולהנות מתאורה טבעית.
  2. שימוש בחומרים מבודדים בגג, בקירות החיצוניים, בקירות הפנימיים בחלונות לצד בחירת חומרים החוסכים אנרגיה ומים. המטרה היא בעצם להפחית את השימוש במזגן בעונת הקיץ וחימום בעונת החורף תוך שמירה על טמפרטורה מאוזנת לאורך כל עונות השנה.

 

איך לתכנן בצורה טובה את הבית ומה לרכוש?

ראשית עלינו לשים דגש על צורתו של הבית ולמקם אותו בזוויות נכונות לאור השמש ולזרמי האוויר (בהתאמה לכל בנייה אקולוגית גם), מה שיעזור למקסם תהליכי אנרגיה טבעיים ולהפחית את השימוש בחשמל. שנית, יש לפתח את סביבת הבית בכדי לנצל כמה שיותר נכון משקעים טבעיים שישמשו לפעולות כמו השקייה של הגינה. עלינו לנצל את גודל המבנה, לעשות שימוש במתקנים לחיסכון במים ואנרגיה, לתכנן את השלד תוך שימוש בחומרים מבודדים ולעשות שימוש בזכוכית כפולה כאמור כדי להכניס כמה שיותר אור. עלינו לרכוש חומרי בניה שתהליך הייצור שלהם דרש מעט מאוד אנרגיה, חומרים טבעיים, ממוחזרים ומתכלים כמו עץ או פלסטיק ממוחזר, חומרים שעמידים לנזקי הסביבה במטרה למנוע פחת וחומרים כחול לבן במטרה לחסוך שינוע שלהם.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: