גריסת טבק וקנאביס – למה צריך את זה ולמה זה משמש?

תוכן עניינים

גריסת טבק וקנאביס היא פעולה שישראלים רבים כבר מבצעים במומחיות. אבל יש לא מעט אנשים שלא יודעים – למה צריך את זה בכלל ומה זה נותן?
יצאנו כדי לברר ולחזור עם כל התשובות.

 

מה זה קססה

קססה היא תערובת עישון, המכילה פרחי קנאביס גרוס וטבק – גרוס אף הוא. יש גם מעשנים המעדיפים את הקססה שלהם נקייה – ללא טבק, כלומר רק פרחי קנאביס, אבל לרוב, נהוג להוסיף לה טבק, או תחליפי טבק, כדי לדלל מעט את העוצמה של הקנאביס הנקי.
לצורך גריסת טבק וקנאביס, להכנת קססה, נהוג להשתמש בשיטות שונות, אך השיטה הנוחה ביותר, ללא ספק היא שימוש בכלים קטנים, פשוטים וחכמים שנקראים גריינדרים.

 

למה משמשת גריסת טבק וקנאביס?

גריסת טבק וקנאביס מסייעת להכין את אמצעי העישון בצורה יותר נוחה. החיתוך הקטן, המתקבל כאשר גורסים טבק וקנאביס לחתיכות קטנות, מאפשרות הכנה יעילה ונוחה יותר של סיגריה מגולגלת, או של ג'וינט, או של כל אמצעי עישון אחר.
לצורך דילול העוצמה של קנביס נקי, נהוג להשתמש בטבק, או תחליפי טבק למיניהם ואילו למעשני חשיש – גראס חום גושי – הכנת קססה היא חיונית לצורך תהליך העישון, כי כמעט בלתי אפשרי לעשן חשיש בלי קססה על בסיס טבק ותחליפיו.

לבסוף, ערבוב חשיש, או גראס, עם טבק, פשוט מספק חווית עישון נעימה וחלקה יותר וגם נותן יותר נפח לחומר ולכן מאפשר הנאה לזמן ארוך יותר.

 

כללים להכנת קססה איכותית

בדרך כלל כאשר קונים קנאביס מיובש לעישון, מקבלים את הצמח עם זרעים, פרחים, גבעולים ועלים. אתם צריכים רק את הפרחים ולכן חשוב לסנן את החלקים הבלתי רצויים החוצה, לפני הכנת הקססה. לאחר מכן, אפשר להכניס את החומר לגריינדר, ביחד עם כמות מתאימה של טבק (בהתאם לעוצמת החומר הרצויה לכם) כדי לטחון אותו לפני הכנת הג'וינט.

 

אביזרים חיוניים להכנת קססה

גריינדר – מטחנה קטנה וחכמה, לתוכה מכניסים תערובת של קנאביס וטבק במינון הרצוי. מסובבים את העיגול העליון של הגריינדר ומקבלים קססה מפוררת, מעורבבת, נקייה מזרעים ולכלוך, מוכנה לעישון.

 

נייר גלגול – קיימים סוגים שונים של נייר גלגול, שונים זה מזה בגודל, באורך, באיכות ובמחיר. ניתן לרכוש גם קונוסים מוכנים של נייר גלגול עם פילטר, לתוכם פשוט מוזגים את הקססה ויש לכם ג'וינט מוכן – בלי להתאמץ.

 

מגש גלגול – מוצר נוח וחכם, המאפשר לכם לאחסן את כל אביזרי העישון הקטנים במקום מסודר אחד, כדי שלא ילכו לכם לאיבוד וגם לגלגל ג'וינטים בנוחות – בכל מקום שבו אתם נמצאים, גם אם אין לכם שולחן נוח בסביבה.

 

שמרפאפ – נגיד שבא לכם להכין לעצמכם ג'וינט בבית ולצאת לטבע כדי לעשן אותו בכיף, כי אתם לא רוצים שהרוח והחול יפריעו לכם להכין ג'וינט איכותי ומפנק. בדיוק לשם כך קיים השמרפאפ – מיכל קטן, מעוצב בצורה של ג'וינט גדול, מתאים לאחסון של ג'וינט אחד, או שניים, כדי שיוכלו לקחת אותו לכל מקום ולשמור שהוא לא יתקמט, או יירטב, או שיקרה לו אסון אחר.

 

לסיכום

קססה היא תערובת מוכנה לעישון, בדרך כלל תערובת של טבק וקנאביס, אותה בדרך כלל מגלגלים בתוך נייר גלגול להכנת ג'וינט מפנק.
לצורך הכנת קססה משובחת, כדאי להצטייד באביזרי עזר, כמו גריינדר, ניירות גלגול, פילטרים, מגש גלגול ורצוי גם כלי אחסון איכותי לשמירה על קססה מוכנה מראש.
ערכה קטנה של אביזרי עזר יכולה לשפר לכם את איכות החיים ולספק לכם שעות ארוכות של הנאה בנוחות מירבית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: