איך מתחילים תהליך של שיפוץ בית

תוכן עניינים

אין זה משנה אם גרים בדירה או בבית, כאשר הצרכים לעיתים משתנים והחלוקה הפנימית של החדרים והחללים פחות מתאימה למתכונת המגורים או למי ששוהה בבית. ייתכן ומדובר בבית ישן שצריך תחלופה של תשתיות. במקרים אחרים, פשוט רוצים לשנות מהיסוד את המראה של הבית.
בכל המקרים האלה צריך לבחון התחלה של תהליך שיפוץ בית. זה לא פשוט ולא תמיד יודעים מראש לקראת מה הולכים.עם זאת, דבר אחד בטוח – כשרואים את התוצאה הסופית ומתחילים לגור בבית המחודש, יש סיפוק רב גם מהתכנון, גם מעצם התהליך וכמובן מהמראה הסופי, שהיה בעצם המטרה לכל התהליך כולו.

שיפוץ בית

השלבים הראשוניים של התלבטות בנוגע לשיפוץ בית

כאשר מתעוררים רצונות שקשורים לשיפוץ הבית, צריך לפנות אל כמה וכמה אנשי מקצוע על מנת לברר לעומק את המשמעויות שקשורות לשינוי הרצוי. כך למשל, יכול להיות שיש בבית קיר שאסור יהיה לבצע בו שום שינוי כי הוא קיר תומך למפלס עליון. לא תמיד מי שגר בבית יידע את הדברים האלה. דבר נוסף שצריך הוא לבחון את העלויות ואת ההתמודדות עם ההוצאה הכספית. לשם כך, חייבים לפנות אל איש מקצוע או אתר מקצועי מעולם המשכנתאות, כדוגמת rmo.co.il, כדי לבדוק איך יהיה הכי נכון לשלם עבור השיפוץ (שעולה בדרך כלל לא מעט). לשם כך, צריך לבחון את סכומי הכסף הנזילים העומדים לרשותם של הדיירים ואת האפשרויות שלהם לקחת הלוואות או משכנתאות, בנוסף להון הזמין.

התמודדות עם הוצאות השיפוץ

לא בכדי יועצי משכנתאות מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך של שיפוץ בית. מדובר בסכום גדול שצריך לשלם וחשוב מאד לדעת מהיכן יהיה הכי כדאי לשלם את הכסף הזה. הלוואה מהבנק, הלוואה על חשבון אפיק השקעה שקיים ברשותם של הדיירים (כמו קרן השתלמות למשל), פתיחת חסכון שקיים לטווח ארוך או לקיחת משכנתא שמתאימה לתנאים המדוברים.
עבור כל אדם יהיה נכון דבר אחר לעשות. בכל מקרה, כל החלטה בסיוע וליווי של איש מקצוע תתקבל לאחר בחינת כלל הפרמטרים והתכונות האישיות שלו ושל בני משפחתו. אי אפשר לבדוק מה עשה מישהו אחר במצב דומה, שכן כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים – אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה אצל אנשים אחרים מאחורי הקלעים.

מה לקחת בחשבון כשמתחילים את התהליך?

הדבר הכי חשוב שאסור לשכוח הוא שלתהליכי שיפוץ, שלא לדבר על שיקום מבנים ישנים, יש נטייה להתארך. ידוע היטב מה נקודת ההתחלה וכמובן שגם יודעים אילו נקודות ציון תהיינה בדרך, אך לא תמיד כל הפעולות מתבצעות בדיוק על פי אומדן לוח הזמנים. לעיתים קרובות מתגלות הפתעות בדרך: שינויים מעכשיו לעכשיו, תקלות שקורות או שמגלים דברים לאחרי שמפרקים את הקיר או הרצפה. סבלנות היא המשאב החשוב ביותר ואין ברירה – כי ברגע שמתחילים, בדרך כלל אין קיצורי דרך.

דבר נוסף וחשוב לא פחות הוא לסמוך על אנשי המקצוע שנבחרו ללוות את התהליך. הם יודעים בדיוק מה קורה והם הכתובת למענה על שאלות. מה שהכי כדאי זה לנשום עמוק ולדמיין את התוצאה הסופית. כך קל יותר להעביר את הזמן בידיעה שאט אט הבית יקבל את הצורה החדשה ויהיה מאד מרגש לסדר אותו מחדש, ממש כמו לעבור דירה. מומלץ מאד להשאיר סכומי כסף נזילים למקרה של אותן תקלות או הפתעות שבדרך, כך אפשר יהיה לשלם באופן מיידי, בלי להתעסק עם הלוואות נוספות, או עם חיפוש מקורות מימון כשאין את הזמן לכך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: