רפואה טבעית משלימה שווה לנסות כפתרון לכאבים

תוכן עניינים

רפואה טבעית משלימה היא שם כולל לשיטות ריפוי שונות המסייעות ותומכות באבחון וגם בטיפול. אותה רפואה מבוססת על מוצרים ותהליכים טבעיים, על טכנולוגיות ושיטות שברובן נחשבות לעתיקות יומין, חלק ממסורת. יחד עם זאת, הרפואה המשלימה נותנת את האפשרות וגם את נקודת המוצא שהגוף שלנו נברא עם יכולת אורגנית וטבעית לרפא את עצמו בעצמו. כלומר אנחנו צריכים לתת לגוף שלנו את התנאים ואת היכולות לרפא את עצמו.

 

מה כוללת הרפואה הטבעית?

ראשית כל הרפואה המשלימה הטבעית מבוססת על ריפוי באמצעות צמחי מרפא. במקומות כמו צוף צמחים ניתן להתאים פורמולות של צמחים בהתאמה אישית בהתאם לסוג הבעיה ממנה אתם סובלים ומרכיבים נוספים הקשורים לגופכם גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי. שנית כל יש כל מיני שיטות אחרות, חלקן מבוססות על הזרמה של הדם, שליטה מהמוח ושינוי מחשבתי, או שיש שיטות שמבוססות על דברים חיצוניים כמו למשל שינוי בתזונה שלנו, עיסויים וכדומה. היום פחות נהוג לדבר על רפואה טבעית או משלימה, אלא יותר על רפואה שהיא אינטגרטיבית.

 

מה זה אומר?

הכוונה היא שהרבה מהמטפלים הבינו את החשיבות של עשיית אינטגרציה בין הרפואה המשלימה לבין רפואה קונבנציונלית. הרפואה המשלימה היא שילוב של ידע וכמובן – ניסיון. ברגע שיש מטפל שיש לו גם את הידע הנדרש כדי לטפל בבעיה ולהבין מה המקור שלה, אך גם את הניסיון לגבי מה יעזור להחלמה, אפשר לעלות עם המטופל על דרך המלך. כמובן שמדובר גם בסוג של כישרון.

באילו בעיות ומצבים רפואיים ניתן לטפל באמצעות רפואה משלימה?

  • לחץ מתח סטרס – בעידן המודרני רבים מאיתנו נמצאים תחת לחץ, יש כאלה שהלחץ מלווה אותם ביום יום שלהם ואצל אחרים מדובר בתקופות יותר לחוצות ופחות לחוצות. רפואה משלימה מצויינת ומומלצת מאוד לטיפול בלחצים ומתח. ניתן לפנות לטיפולי דיקור התורמים להפחתת מתח, טיפולי טווינא, צמחי מרפא ועוד.
  • כאבים שרירים – מי מאיתנו לא סובל מכאבים בשרירים, במפרקים, בגב או בברכיים? כמעט כולנו סובלים מכאבים כאלה מכל מיני סיבות כמו עומס, טראומה, חבלה או דלקת. טיפולים המומלצים במצבים כאלה הם דיקור, אוסתטיאופתיה, שיאצו ועיסוי רפואי.
  • כאבי ראש מיגרנה – מדובר באחת התלונות הכי שכיחות בקרב האוכלוסיה בעולם המערבי. כאבי ראש יכולים להיגרם מאינספור סיבות ביניהן תזונה לקויה, חוסר בקיום פעילות גופנית, השמנת יתר, לחץ, חוסר שינה, מתחים ועוד. בכאבי ראש ומיגרנות ניתן לטפל גם כן באמצעות הרפואה הסינית בטיפולים כמו דיקור, צמחי מרפא, כוסות רוח, כירופרקטיקה ועוד.

 

מהם היתרונות של הרפואה המשלימה?

ראשית כל, ניתן לבחור בטיפול באופן פרטני, ספציפי ואישי בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים ובהתאם לרמת החומרה שלה. הטיפול הוא מאוד אינדיוידואלי ואחרי תשאול מקיף, לעתים בדיקות ואחרי שהמטפל מבין את אורח החיים שלכם, הוא יכול לבנות לכם תכנית טיפול מותאמת אישית. יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא שהרפואה המשלימה איננה גורמת להיווצרות של תופעות לוואי, כאבים או תסמינים לא רצויים, זאת בשונה מטיפולים אחרים או שיטות טיפול הלקוחות מהרפואה הקונבנציונלית כמו תרופות למשל. מדובר בטיפולים שהם מאה אחוז טבעיים והם מאפשרים לגוף לאזן את עצמו מבפנים, לרפא את עצמו ולחזק את עצמו בלי התערבות ניכרת.

 

לסיכום אם אתם סובלים מבעיה, כאב, מצב פיזי או נפשי ואתם לא מצליחים למצוא את הפתרון, שווה לפנות לריפוי באחת או יותר מהשיטות של רפואה משלימה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: