פרויקטים חדשים של שיכון ובינוי

תוכן עניינים

בכל רחבי הארץ אפשר להיחשף לתנופת בנייה חדשה או לתהליכים של התחדשות עירונית בשלל ערים ויישובים. הבנייה החדישה תופסת את מקומה של הבנייה המסורתית ושל הבניינים הישנים ואפשר לראות כיום סטנדרטים גבוהים של בנייה וגימור לצרכי מגורים. הבניינים גבוהים ויפים, יש נטייה לבנייה לגובה על מנת להגן על שטחים פתוחים וכמובן שכל הנושא של הגנה על הסביבה וחשיבה אקולוגית נכנסים לתמונה בכל הכוח. ישנן כיום טכנולוגיות בנייה חדישות, מתקדמות וכאלה שלא היו בשימוש בעבר ובזכותן הבנייה יכולה להתבצע בקצב הרבה יותר מהיר מאשר בעבר. עולם הבנייה מתחשב בהרבה מאד גורמים שקשורים לסביבה, לקהילות שמתהוות וצומחות ולצרכים שיש לקהילה קיימת – שטחים ציבוריים, מוסדות חינוך וכמובן חיבור לצירי תנועה ראשיים ומרכזיים שיאפשרו קיום חיים ומעבר נוח מהשכונה החוצה וחזרה פנימה. אפשר למצוא פרויקטים חדשים של שיכון ובינוי שדוגלים בנושאים האלה ומשפיעים עליהם.

פרויקטים חדשים וההתחשבות בסביבה

אי אפשר להתעלם מנושאים סביבתיים שלוקחים חלק מהותי בשיח שקשור בבנייה. מכיוון שאתרי בנייה היו ידועים כגורמים מזהמים במיוחד הרי שהיה צריך לשנות דרכי בנייה ולהמציא טכנולוגיות שיהפכו את הבנייה גם למהירה יותר וגם לידידותית יותר לסביבה ובכלל זה לקרקע, למים ובעיקר לאוויר. הנושא של בנייה אקולוגית נמצא במקום חשוב בשיח הציבורי וכבר כעת יש לא מעט אתרי עבודה של פרויקטים חדשים של שיכון ובינוי שנוקטים בכל האמצעים הדרושים לשם בנייה מהירה ובטוחה למען הסביבה. שיטת בנייה זו מבוססת על חומרי גלם ממוחזרים, בשיטות שלא מפיקות הרבה אבק או עשן וכל זאת בלי להתפשר על איכות בנייה גבוהה ועל גימורים מעולים. אט אט הבנייה האקולוגית הולכת ותופסת נפח גדול יותר ורואים אותה יותר ויותר. כיום ניתן לקחת בחשבון במערך ההחלטות שלנו לרכישת דירה חדשה גם את הנושא של אקולוגיה והתחשבות בסביבה. יש חברות שהחליטו לחרוט על דגלן את נושא הבניה הירוקה ומיישמים אותו בכל תחומי הבניה.

לסיכום, כמו בכל תחומי החיים גם תחומי הבניה עוברים לבניה ירוקה יותר, כזו שמתחשבת בסביבה ומשתמשת בחומרים ידידותיים יותר לסביבה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: