לוכד יונים מדוע חובה לפנות אליו?

תוכן עניינים

יונים מהוות מטרד של ממש, בין אם מדובר בבית פרטי, דירה או מקום עבודה. הן גורמות לרעש של ממש, לרוב בשעות שבהן אנחנו עדיין מעוניינים לישון או לנוח, ללכלוך ואף נחשבות כמפגע תברואתי של ממש, שכן הצואה שלהן המכונה לשלשת יונים יכול להוביל להיווצרות קשת רחבה של מחלות, זיהומים ובעיות רפואיות. אז מה עושים כשנמאס מהיונים? לוכד יונים הוא התשובה.

 

יש לאבחן את המרחב שבהן הן נמצאות ולפי זה לקבוע את הפתרון

פרט לכך, אחת הסיבות העיקריות שבגללן מומלץ מאוד לפנות ללוכד יונים או מרחיק יונים, היא משום שמאוד לא פשוט ולעתים אף מורכב להרחיק אותן. הרי אי אפשר לשים רעל נגד יונים או לפגוע בהן בכל צורה שהיא, הדבר אינו חוקי, ולכן צריך להרחיק אותן. העניין הוא שהפתרונות שקיימים בשוק כמו למשל רשת נגד יונים, דוקרנים נגד יונים ומוצרים נוספים הנמכרים גם בחנויות מסוג ”עשה זאת בעצמך“ וגם ברשת האינטרנט, לא תמיד מועילים. מה שצריך לעשות הוא להגיע למקום ולאפיין את המרחב. כלומר, יש הבדל בין יונים הנמצאות ומקננות בין פתחי הרעפים בגג לבין יונים במסתורי כביסה. יש הבדל בין יונים שבונות קנים על אדן החלון לבין יונים שנמצאות במרפסת.

מה התפקיד של לוכד יונים?

כפי שכבר ציינו, תפקידו של המרחיק הוא קודם כל להגיע למקום. עליו להסתכל ולתפוס את המרחב, להבין כמה יונים יש בו, מה מדד הנזק ולפי זה לקבוע את הפתרון המתאים להרחקת יונים. לאחר מכן, עליו להיות בסוג של מעקב או קשר ולראות האם היונים באמת הורחקו. במידה ולא, יחזור המרחיק וינקט באמצעים נוספים. היום יש מגוון של פתרונות מתקדמים וגם מוצרים ייחודיים טכנולוגיים המסייעים בפתרון הבעיה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: