גירוש יונים – מה מומלץ לעשות?

תוכן עניינים

אחד המטרדים היותר מסוכנים בבנייני מגורים הם דווקא היונים, שממבט ראשון עשויות להיראות לנו כמו ציפור מאוד חביבה שלא גורמת שום נזק. בפועל, אותן יונים קובעות את הקנים שלהן במסתורי הכביסה, או בצמוד לחלונות הבית שלנו, דבר העלול לגרום לבעיה תברואתית חמורה עבורנו. היונים נושאות עימן לא מעט מחלות ובין היתר הן סובלות מכינים, שיכולות לעבור בקלות אל הבגדים שלנו או להיכנס אלינו הביתה, למיטה, למגבות וכו'. כינים אלו מסוגלות לגרום להרבה מאוד חוסר נוחות עבורנו. בכדי להתגבר על כך, ישנן לא מעט שיטות מומלצות לגירוש יונים, כאשר בראש ובראשונה היא חסימה של שטחי הקינון המועדפים עליהן בעזרת רשתות. את אותן רשתות נפרוס מהקרקע של הבניין ועד הגג ובכך נמנע לגמרי כניסה של יונים אל תוך אותם שטחים.

שיטות נוספות

מעבר לכך, ישנן שיטות אחרות שבאמצעותן ניתן לבצע הרחקת יונים מן הבניין שלנו, כגון שימוש ברמקולים המשדרים סאונד, אשר מרחיק את היונים ולבני האדם הוא כמובן לא מפריע כלל. בנוסף, גם שיטת הדוקרנים נחשבת ליעילה, בעיקר כאשר רוצים למנוע מהיונים להתיישב על גג המבנה או על אדן החלון שלנו.

גירוש יונים – איך לעשות זאת בשלבים?

השלב הראשון להרחקת היונים מן הבניין שלנו הוא לקרוא למדביר או לקבלן, העוסק באופן מקצועי בהרחקת יונים. איש מקצוע זה יגיע אלינו הביתה, יבחן את הבעיה לעומקה ולפי תוואי השטח וחומרת הבעיה הוא ימליץ על הפתרון הטוב ביותר עבורנו. לאחר מכן מגיע שלב יישום הפתרון, שנעשה כמובן על ידי אותו קבלן שבחרנו: הקבלן יתקין את האמצעי להרחקת היונים אותו בחרנו, בין אם זה הרשתות, האמצעים האלקטרונים, הדוקרנים או שילוב של כמה מן השיטות יחד בכדי למנוע קינון יונים בבניין שלנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: