מתכננים בית חדש? היועצים שיחסכו לכם אלפי שקלים

תוכן עניינים

תכנון בית הוא הליך ארוך ומורכב

החלום של לבנות בית פרטי בעצמכם הוא חלום מובן ומוכר, שכן אנשים רבים משתוקקים מגיל צעיר לבנות בית באופן שיאפשר להם להגשים את החלומות שלהם ולבנות את הבית המתאים ביותר עבורם, אשר מכיל את העיצוב המועדף עליהם. על אף שמדובר בדבר שאנשים רבים משתוקקים אליו, בסופו של דבר מדובר בתהליך מורכב וארוך, אשר עלול לעלות מיליוני שקלים, ולהכיל תחתיו שלבים רבים ואישורים שונים שעליכם להוציא. הנטייה של הרבה אנשים אשר מתכננים בית חדש ומתחילים את התהליך של עיצוב בית פרטי היא שכדי לחסוך כסף בתהליך בניית הבית, הם יוותרו על בעלי מקצוע ויועצים רבים, זאת על מנת להקטין בהוצאות התהליך ולהקל על הכיס שלהם. בפועל, כמעט תמיד מדובר בטעות חמורה אשר תגרור טעויות רבות בתהליך, אשר יעכבו ויעלו את הוצאות הבנייה.

 

בעלי תפקידים אשר יוכלו לעזור לכם לחסוך כסף רב כשאתם מתכננים בית חדש

בין אם מדובר בבחירת יועץ משכנתאות, או באדריכל מורשה, ישנם בעלי תפקידים אשר יכולים לסייע לכם בתהליך בניית הנכס ולא ידעתם על הקיום שלהם. לצורך העניין, אחד השלבים הראשונים בתהליך תכנון ובניית הנכס הינו העמדת ההון העצמי, כלומר עליהם להציג את הכסף הדרוש על מנת להעמיד תקציב לבניית הבית שלכם והגדרה של התקציב לפי מה שיש לכם. בדומה לרכישה של בית קיים, גם עבור בניית בית עלינו לקחת במרבית המקרים משכנתא, שכן סכום הבנייה של הבית יכול להגיע לכמה מיליוני שקלים, סכום אשר קשה במרב המקרים להעמיד מראש.

הנטייה של אנשים בדרך כלל היא לגשת לבנק לבד, ולהתחיל בתהליך של לקיחת משכנתא, אולם מרב האנשים כיום לא מבינים מספיק בתחום המשכנתאות, וכאשר הם מתחילים בתהליך לקיחת המשכנתא בצורה עצמאית, הם עלולים לבצע טעויות קריטיות אשר יעלו להם בסופו של דבר בכסף רב. יועצי משכנתא הם אנשים בעלי ידע רב בתחום המשכנתאות וכיצד ניתן לקחת את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם, ושכירה שלהם יכולה לחסוך לכם בסופו של דבר אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים ככלל.

 

 

החשיבות והתפקידים שלא ידעתם שקבלן הבנייה עושה

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר עבור תכנון ובניית הבית שלכם הוא קבלן הבנייה. מעבר לחשיבות של הקבלן בכל הנוגע לתכנון הבית, עבודה עם בעלי המקצוע השונים, וכו, קבלן הבניה אמון על הוצאת האישורים השונים והבירוקרטיות השונות אשר נחוצות על מנת לאשר את בניית הנכס שלכם. במדינת ישראל יש בירוקרטיות רבות שעלינו לעבור טרם בניית הכנס ותוך כדי הבנייה, וכל האישורים והבירוקרטיות הללו הינם תחום שמרב האנשים הפשוטים לא מבינים בהם, ועל כן, ישנה חשיבות עליונה וגבוהה לתפקידו של קבלן הבניה.

 

 טיפים חשובים ששווה להכיר בתהליך של בניית בית פרטי

  1. הכירו את התהליך על כל שלביו ולמדו אותו בצורה יסודית.
  2. בחרו את בעלי המקצוע הלוקחים חלק בפרויקט בקפידה רבה והתייעצו עם אנשים שאתם מכירים.
  3. עבדו עם תקציב והוסיפו בין 20 ל-30 אחוזים עבור בלתמים
  4. נסו לבחור בפתרונות מתקדמים שישפרו את איכות החיים שלכם ויוזילו עלויות כמו טכנולוגיות בתחום הבנייה הירוקה, מערכות איטום המסייעות למנוע חדירה של מים והיווצרות של נזילות, מערכות בידוד השומרות על נוחות תרמית ועוד.
  5. אל תתפשרו על איכות חומרי העבודה, אלו משפיעים על איכות הבנייה, מפחיתים את הסיכוי לליקויים ותקלות בהמשך.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: