הרחקת חתולים מטרידים – איך עושים את זה?

תוכן עניינים

חתולי רחוב יכולים להיות לפעמים מטרד של ממש

מצד אחד, חתולים הם חיה ביתית אשר נחשבת לחמודה ביותר במקרים רבים ממש, מצד שני, על אף החמידות המטעה של חתולים אלה, מדובר במקרים רבים על מטרד של ממש, כאשר החתולים יכולים להיות מטרד רציני במקומות רבים כגון – כניסות לבנייני מגורים ולבתים משותפים, בגינות פרטיות בבתים או בגינות ציבוריות, בחדרי אשפה ובקרבה לפחי אשפה באופן כללי, ועוד. החוק במדינת ישראל אוסר על לכידת חתולים והעברה שלכם למקום אחד, ולבטח שאסור לפעול ולנקוט באלימות כנגד בעל חיים זה. במידה שאתם זקוקים בצורה מיידית עבור הרחקת חתולים, בכתבה הקרובה תוכלו לקרוא על שיטות להתמודדות עם מטרד של חתולי רחוב.

טיפים ושיטות להרחקת חתולים מאזורי המחיה שלכם

בשורות הבאות או באתר ufiyona.co.il תלמדו כיצד ניתן למנוע מחתולים להגיע אל המקומות שבהם הם גורים לפגע או לחוסר נוחות מסוימת, זאת כאשר לא תפגעו בחתולים עצמם כלל. להלן שיטות להתמודדות עם חתולי רחוב:

  • כיסוי של חול לא מוסתר אילו אתם גרים בבית פרטי, או בבית עם גינה, שבגינה זו יש קרקע חולית חשופה, או מספר מסוים של עציצים – אזי שהחתולים יראו בכך כמעין שירותים ציבוריים עבורם, מקום אידיאלי לעשיית הצרכים שלהם. מדובר במקרים כאלה על מפגעים מבחינת ריח ואסתטיקה. על מנת להתמודד עם זה, תכסו כל שטח אדמה חשוף שיש לכם בגינה, ובכך החתולים יועילו בטובם לחפש קרקע אחרת שתהווה שירותים ציבוריים עבורם.
  • הרחקת חתול הבית במידה שאתם מחזיקים בחתול בית, חשוב ממש לחנך את החתול הנ"ל לא לשהות מחוץ לבית, על מנת לא למשוך חתולים אחרים, למטרות של ייחום, וכדומה. מעבר לכך, הקפידו להאכיל את החתול שלכם בתוך הבית, כדי שהמזון שאתם נותנים לו לא ימשוך חתולים נוספים.
  • מקורות מים מקורות מים כמו דליים בהם הצטבר משקעי גשם, קערות שנועדו להאכיל את חיות הבית שלכם, ועוד, הם מפגעים אשר מושכים חתולי רחוב, אשר מחפשים במהלך היום מקורות שונים לשתות מהם מים, חשוב להמנע מכך.
  • הרחיקו אוכל ממקום המגורים שלכם – דרך נוספת להרחיק חתולים בצורה יחסית מאוד פשוטה היא על ידי הימנעות מהשארת אוכל ושאריות של אוכל כמו קופסאות יוגורט ריקות, לחם ושאר דברים שחתולים נמשכים אליהם. חשוב לשמור על הניקיון וכך בעצם החתולים לא יגלו שום אינטרס להגיע אליכם.
  • מכשור אלקטרוני – שימוש במכשירים אלקטרוניים נחשבת לאחת הדרכים הכי יעילות להרחקת חתולים. מדובר במכשיר סוני שיודע לשדר גלים מיוחדים שבעצם גורמים לכך שהחתול נחשף לסביבה שאיננה נעימה לו כלל וכלל. באופן כזה הוא יעדיף להתרחק וללכת למקום אחר.

 

 

יש שיטות נוספות להרחקת חתולים כמו משטחי דוקרנים, פסי דריכה, מלכודות חתולים וכדומה, כאשר לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה כמובן. הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות אם אתם סובלים מחתולים בסביבה שלכם, הוא להתייעץ עם אנשים שאתם מכירים וסבלו מבעיית חתולים. בנוסף, תוכלו לבחור חברה מקצועית או איש מקצוע שמתמחה בהרחקת בעלי חיים לא רצויים כמו יונים, עורבים, חתולים וכדומה. תוכלו לברר דרך רשת האינטרנט ולהשוות בין כמה חברות ורק אז להחליט. בחרו מישהו שמבין בהרחקת חתולים כדי שהתהליך אכן יתבצע בהצלחה. בנוסף, כדאי גם לזכור את היתרונות שחתולים מביאים איתם כמו למשל שהם אוכלים ומרחיקים עכברים וגם נחשים. כעת, כל שנותר לכם הוא לבחור את השיטה היעילה ביותר עבורכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: