כך תחסכו כסף בחתונה

תוכן עניינים

חתונה היא ללא ספק אירוע חשוב, משמעותי, ממלא ברגשות וגם יכול קצת להלחיץ את רובנו. יחד עם זאת, מדובר באירוע שמביא איתו אינספור הוצאות ולכן חשוב להתנהל נכון מבחינה כלכלית, בעיקר שמדובר בזוג צעיר הנמצא בתחילת הדרך עם שאיפות, חלומות ומטרות כמו בניית בית, הקמת משפחה, נסיעות, חופשות, קניית רכב ועוד. בפוסט הקצר הבא בחרנו לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להוזיל עלויות וכך תחסכו כסף בחתונה.

 

עבדו עם תקציב מסודר

לאחוז גבוה מהזוגות בישראל יש עזרה בהיבט של חתונה מההורים. כלומר, במהלך כמה שנים, ההורים חסכו כסף בצד כדי שביום החתונה הם יוכלו לממש לילד או לילדה שלהם את החלום ולהינשא לבכיר או בכירת ליבם. בממוצע חתונה בישראל עולה בין 100,000-200,000 ש“ח. לכן, חשוב להגדיר תקציב ולעבוד איתו, לחלק אותו נכון. ברגע שבחרתם אולם או מקום להינשא בו, אתם יודעים ש- X כסף מהתקציב שלכם הולך לאולם או לצורך העניין להקמת האירוע ואת השאר עליכם לחלק בצורה הגיונית למגוון ספקים ושירותים כמו דיג‘יי או אומן, קייטרינג ואלכוהול, עיצוב האירוע, השכרת כסאות לאירוע, שולחנות ושאר מוצרים. ברגע שמתכננים ומפיקים את החתונה בצורה מחושבת, הרבה יותר קל להתנהל ולהימנע מיצירת בור כלכלי.

 

חשבו על חתונה מחוץ לעונה וכך תחסכו כסף בחתונה

בעונת החתונות שמתפרסת על חודשים אפריל (קצת אחרי פסח) עד סוף ספטמבר (אחרי חגי תשרי), המחירים של כל הספקים וגם של האולמות עולים. לכן אם אתם רוצים להוזיל את עלות החתונה שלכם בצורה משמעותית מאוד, תוכלו להחליט להתחתן מחוץ לעונה. זו יכולה להיות חתונת חורף, חתונת סתו, חתונה של בין המיצרים אם לא חשובה לכם המסורת ואתם מתכננים חתונה אזרחית ועוד אפשרויות שיוזילו את האירוע בעשרות אחוזים.

 

 

תאמו את הספקים כמה שיותר זמן מראש

ככל שמתקרבים לאירוע, הסיכוי להוזיל עלויות קטן. לכן, רוב הספקים רוצים לסגור את התאריכים בהם הם מתכננים לעבוד כמה שיותר זמן מראש ואז גם הסיכוי שלכם להנות ממחיר טוב, עולה. זה אומר לבחור צלם, דיג‘יי, מעצבת אירועים, ספק פרחים, אטרקציות ועוד, הכל כמה שיותר מראש.

 

היעזרו באנשים שאתם מכירים

כן, לפעמים קשרים מוזילים עלויות. לכן, דברו עם החברים ועם בני המשפחה שלכם על החתונה, צרו התלהבות כמה שיותר זמן מראש ונסו לראות אם יש מישהו שמכיר מישהו שיכול לעזור לכם. זו יכולה להיות חברה של קולגה שהיא במקרה מעצבת פרחים לאירועים, זה יכול להיות חבר של בן דוד שממש במקרה הוא הבעלים של בר אקטיבי ויכול לעשות לכם אחלה של הנחה או דודה רחוקה של אמא שהמומחיות שלה זה הפקת אירועים וחתונות. קשרים תמיד יכולים לעזור ובאירוע חשוב כמו חתונה, פשוט חבל לא לנצל את זה.

 

סגרו את ירח הדבש מראש

זו הוצאה שלא כל הזוגות לוקחים בחשבון מראש וגם לא תמיד הם מחשיבים אותה כחלק מהחתונה. אז אם מכניסים אותה, אפשר להוזיל עלויות, כי למעשה, ככל שמזמינים מלון וטיסות מוקדם יותר, ככה בעצם אפשר להנות ממחירים טובים יותר. תוכלו ללכת דווקא נגד העונה ואז להנות ממחירים טובים.

 

לסיכום, חתונה היא אירוע מורכב הדורש הרבה מאוד מחשבה והשקעה, הוא גם יכול להיות יקר ובקלות אפשר לחרוג מהתקציב. לעומת זאת, אם נחשוב על הכל לפני הזמן, נוכל להוזיל עלויות משמעותית ולהיות יותר גמישים בבחירות שלנו. תוכלו גם להיעזר ברשת האינטרנט וכך להשוות בין ספקים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: