צעיפים לראש – כל מה שרצית לדעת ולא היה את מי לשאול

תוכן עניינים

צעיפים לראש הם סוג של כיסוי ראש עשוי יריעת בד בגזרה פשוטה, אבל הם גדולים מאוד, מעוצבים בשלל עיצובים וצבעים, וניתנים לקשירה במגוון דרכים שונות. הם מספקים לנשים רבות פתח ליצירתיות גם בגלל שהם מאפשרים סוגים שונים של קשירות, ליצירת כיסוי ראש צבעוני, אופנתי ומחמיא.

 

כיסוי ראש – אפשרויות בחירה אינסופיות

כיסוי ראש הוא פריט חובה בישראל, עבור נשים מסורתיות ודתיות, אשר בוחרות לכסות את הראש לאחר החתונה. זהו אלמנט שיש לו תפקיד דתי – לסמן לסביבה כי מדובר על אישה נשואה, אבל זהו גם ובעיקר, אלמנט, שהפך עם השנים על ידי נשים פורצות דרך, מובילות טרנדים ומובילות אופנה – לפריט אופנתי חיוני, שנשים רבות מקפידות לחבוש על הראש.
צעיפים לראש נכנסים לקטגוריה של כיסוי ראש, אבל עם דגש על אפשרויות שונות לקשירה יצירתית. כך אפשר, עם צעיף אחד, ליצור מספר לוקים שונים, כולם טרנדיים, כולם מרשימים וכל אחד מהם יכול להתאים לסוג אחר של מצב רוח, או סוג אחר של לוק.

 

סגנונות שונים של צעיף לראש

אפשר למצוא כיום סוגים שונים של צעיפים לראש, שיש להם כמה מאפיינים משותפים, כמו: גודל, עובי הבד, פשטות ונוחות. אבל כאן נגמר הדמיון ומתחילה יצירתיות. אפשר למצוא צעיפים לראש במגוון בדים, מגוון עיצובים ומגוון צבעים. עם או בלי פסים צבעוניים, עם או בלי גדילים, עם או בלי עיטורי פסים בקצוות, במגוון רחב של מחירים ועם אינספור אפשרויות קשירה, שיכולות להתאים לכל אישה, בכל זרם – חילוני, דתי, או מסורתי.
למעשה מגוון הצעיפים לראש הוא כה רחב ויצירתי, עד כי הוא כבר מזמן פרץ את גבולות המסורת ולכן אפשר למצוא כיום נשים מכל המגזרים בחברה הישראלית ובעולם – משתמשים בצעיפים בתור כיסוי ראש אופנתי, עם אמירה, או כיסוי ראש שמחמם את הראש בחורף, כיסוי ראש שמגן על הראש מהשמש או פשוט כדי לכסות את הראש ביום שיער לא מוצלח.

כבר לא רק הוראה הלכתית

כיום, בזכות פיתוחים טכנולוגיים שונים, לצד שפע של בדים ואפשרויות, כיסוי באמצעות צעיף לראש כבר אינו רק הוראה הלכתית מגבילה, כי אם טרנד אופנתי גורף וסוחף, המאפשר לנשים לבחור איך הן רוצות להיראות ולעשות את זה נפלא. יש סוגים שונים של קשירות מעניינות ויצירתיות, גובלות ביצירת אמנות, לצד קשירות פשוטות, פרקטיות ומהירות, שתפקידן העיקרי הוא להקל על השימוש בפריט. שימוש בסוגים שונים של בדים מוסיף לאפקט הרושם והופך את הצעיף מכיסוי ראש פשוט לכיסוי ראש שיקי וייחודי.
לא נדיר לראות צעיפים לראש בעיצובים מוגזמים באופן מכוון, כדי למשוך את העין למקום שבו מותר להשתגע, להפגין יצירתיות ולבחור בצבעוניות מעוררת.

 

החשיבות של סגנון הקשירה

אבל בחירת הבד והתאמה של הצעיף לסגנון הלבוש הוא רק חלק קטן מהעניין. סגנונות קשירה חדשים, יוצאים לרשת חדשות לבקרים, בסרטוני הדרכה מושקעים, שמלמדים את החובשות איך להתאים את הצעיף למצב הרוח, לאופי היציאה מהבית, לסגנון הלבוש, לזמן הפנוי שיש לה כדי לעצב את הקשירה ובעיקר – לטעם האישי.

לסיכום

צעיפים לראש משמשים בתור כיסוי ראש מועדף על נשים רבות, שנהנות מהמגוון הרחב של אפשרויות בחירה – בדים, צבעים, סגנונות עיצוב וסגנונות קשירה שונים, הופכים את הצעיפים לראש לפריטי אופנה מרהיבים, שכמעט כל אישה יכולה להתהדר בהם וגם להנות מהתהליך.

אז בין אם אתם חילונית ובין אם את דתיה, או מסורתית, אשר להבין אם הפריט הכי חשוב שיש לך בארון הוא דווקא צעיף.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: