שירות טכנולוגי בצבא ותעסוקה בחברות סטארט אפ

תוכן עניינים

השירות הצבאי עבור לא מעט ישראלים מזמן שלל הזדמנויות וחשיפה לתחומים או מקצועות מעניינים שלאחר מכן אפשר להמשיך בהם בקריירה מוצלחת ומשגשגת. מכיוון שהצבא חייב להיות תמיד בחוד החזית של הטכנולוגיה ולהיות מוביל במגוון תחומים – הרי שמי שמשרת בתחומים אלה יסיים את השירות הצבאי שלו עם ידע וניסיון עשירים שיפתחו בפניו לא מעט דלתות. מי שמכיר את זה כיום יותר מאחרים אלה יוצאי היחידות הטכנולוגיות מכל מיני חילות – מחשבים, מודיעין ועוד. אלה לא רק מנוסים ומכירים את המערכות המורכבות אלא מלכתחילה גויסו לתפקידים אלה בזכות כישורים ומאפיינים אישיים יוצאי דופן שיש להם. כל אלה הופכים אותם, בעת השחרור מהשירות הצבאי, למבוקשים מאד בתחום התעסוקה בחברות סטארט אפ על ידי חברות טכנולוגיות שמחפשות מוחות מבריקים.

 

תעשיית הסטארט אפ בישראל

ישראל נחשבת כמעצמת סטארט אפ לא רק בעיני מי שמהווה חלק ממנה, כמו אורי אלטר למשל, אלא גם בעיני מומחים מהזירה הבין לאומית. יש דעה רווחת בקרב מי שמקורב לעולם היזמות והיא שמי שמשוחרר מהצבא לאחר שירות משמעותי ביחידות הטכנולוגיות יכול להצעיד קדימה כל חברה או רעיון ובשל כך ישראל מציעה אינספור רעיונות ואקזיטים שמשמשים לא רק כאן בארץ אלא גם בראייה בין לאומית. צעירים אלה משתחררים מהצבא כשהם חדורי מוטיבציה להמשיך ולהוכיח את עצמם וכיום, כשידוע שיש הרבה כסף בעולם הסטארט אפ – הם להוטים להיכנס אליו ולקוות שהם ייקחו חלק באקזיט המתוקשר הבא.

 

תעסוקה בחברות סטארט אפ – תעסוקה בטוחה בתעשייה מבטיחה

מי שמקים ומנהל חברות היי טק וסטארט אפ מכיר היטב את התפקידים הטכנולוגיים והמתקדמים של השירות הצבאי המשמעותי ויודע לזהות את האיכויות של מועמד שקורות החיים שלו מגיעות לכדי בחינה מעמיקה. גם אם מדובר בתפקיד סודי ומסווג, אפשר יהיה להבין בין המילים מה היה התפקיד, מה הייתה האחריות שהייתה מוטלת על המועמד כחייל מן המניין, על אילו מערכות ממוחשבות וטכנולוגיות הוא עבד ומה הידע שיש לו. לאחר שאותו מועמד אכן יתקבל לתפקיד המדובר – כל שיהיה צריך זה לבצע עבורו התאמות כאלה ואחרות כדי שהוא יכיר את התחום שבו פועלת החברה ולא יהיה צורך שהוא יעבור חפיפה ארוכה שקשורה בכלי העבודה עצמם. עם הידע הזה הוא כבר יגיע אחרי הצבא לבד. במקרים רבים חברות מובילות בתעשייה הביטחונית או הטכנולוגית כבר עומדים בקשר הדוק עם מפקדי היחידות והם יודעים מתי לצפות לגל משתחררים שיכולים לאייש תפקידי מפתח מהותיים בחברות.

שירות צבאי משמעותי וקריירה ארוכה ומעניינת

אין ספק שזה בדיוק מה שצריך הצבא להוות – קרש קפיצה עבור המשתחררים לקראת תחילת החיים שלהם באזרחות. כאשר המשתחררים כבר אוחזים בידע שיעזור להם להמשיך בחיים ומכוון אותם אל עבר תעסוקה משמעותית הרי שהם יכולים לדעת מה המסלול שצפוי להם והם ישמחו לדעת ולהיות רגועים על כך. הם יהיו צעירים מבטיחים שייקלטו לחברות מבטיחות, מתקדמות וכאלה שבאמת מפתחות ומפיצות בשורות אמיתיות לכל העולם ויהיה ביקוש רב לידע והניסיון שיש להם. בזכותם הרמה תוכל להמשיך לעלות בהדרגה עד כדי המצאה של שלל רעיונות מתקדמים ומיוחדים שהאנושות רק מרוויחה מהם, בדיוק כמו שתעשיית ההיי טק והסטארט אפ מציעות כבר לא מעט שנים. כאשר יש חממת הכנה כמו שירות צבאי – גם משתחררים וגם משתחררות יכולים להיות אלה שעם הזמן יביאו את הבשורה הבאה ובזכותם שלל תהליכים או פעולות יומיומיים יהיו קלים יותר, נוחים יותר או זולים יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: