החשיבות של הפקת ימי גיבוש

תוכן עניינים

בשנים האחרונות אין כמעט ארגונים או חברות שלא מבינים את החשיבות של ארגון ימי גיבוש עבור העובדים שלהם ולא מבצעים זאת. לא רק זאת – אלא גם מפנים חלק מהותי מהתקציב שלהם לטובת העניין. אמנם בעבר זה לא היה נפוץ ולא היה קורה בהרבה מאד מקומות אך אט אט מנהלי משאבי אנוש ומנהלים בכירים בחברות הבינו שימי הגיבוש האלה הם השקעה שכדאי מאד להשקיע, שכן בזכותם העובדים מרגישים שמקום העבודה שלהם הוא בית של ממש, הקשר בינם לבין מקום העבודה מתחזק ומידת הנאמנות שלהם גדלה מאד. מחקרים חברתיים רבים מצביעים באופן חד משמעי על תפוקה גבוהה של העובדים למקום העבודה שלהם כאשר המקום משקיע בהם, רואה אותם, מעריך אותם ומארגן עבורם אירועים שונים ופעילויות.

 

סוגים שונים של ימי גיבוש

כאשר בוחנים את האפשרויות הרבות של ימי גיבוש אפשר להתוודע לאינספור כאלה – טיול של יום אחד או יותר, הרצאה או סדנה, הופעה של להקה ובלבד שהעובדים שוברים שגרה, מבלים ביחד, מעמיקים בשיחות אישיות שיש פחות זמן עבורן במהלך יום העבודה וגם מכירים עובדים אחרים שבשגרת היומיום אין איתם ממשק מקצועי. הפקת אירוע כזה צריכה להתבצע באופן אישי עבור כל מקום עבודה בנפרד, זאת על מנת למצוא בדיוק את האירוע או את הפעילות שתהיה המתאימה ביותר לעובדים, או לפחות לרובם הגדול. מי שמאייש את תפקיד מנהל משאבי האנוש לבטח יכיר את האפשרויות השונות ומעל לכל הוא יידע שעל מנת שיום הגיבוש אכן ישיג את המטרות שלו – צריך להתחיל לפעול ולארגן אותו לא מעט זמן מראש.

 

המטרות של יום גיבוש

ימי גיבוש אפשר לארגן עבור עובדים במקום עבודה, עבור קבוצה גדולה של בני משפחה או כל קבוצה שיש בין חבריה מכנה משותף. ברוב המקרים, כפי שנקרא האירוע, המטרה תהיה גיבוש, העמקת ההכרות וכמובן שבירת שגרה. אם קבוצת האנשים האלה רגילה לעשות פעולות מסוימות על בסיס שגרתי ויומיומי – הרי שביום הגיבוש יעשו האנשים דברים אחרים, הומוריסטיים, כאלה שהם עצמם לא עושים על בסיס קבוע, יצטרכו לשתף פעולה עם אנשים שהם פחות מכירים וכמובן – יחייכו וייהנו. עצם החשיפה לפעילויות שונות מהרגיל בחברת אנשים שפחות מכירים – היא זו שהופכת את יום הגיבוש למיוחד ומהנה וחברויות עמוקות יכולות להיווצר במהלך היום הזה. כאשר יגיעו העובדים למחרת לעבודה כרגיל – השיחות במסדרונות תהיינה שונות, יותר אנשים יכירו זה את זה או יחפשו זה את זה בהפסקות וכמובן שההד החיובי על היום המוצלח ימשיך להדהד בין כותלי המשרד.

הפקה ממוקדת ומדויקת של ימי גיבוש

כאמור – מכיוון שיש כיום כל כך הרבה אפשרויות – יש חשיבות גבוהה לארגו

ן והפקה של יום הגיבוש מספיק זמן מראש כך שלא נתפסות הפעילויות הפופולריות. בכל מקרה, מדובר בתחום שכל הזמן ממציא את עצמו ורעיונות שקיימים היום לא בהכרח היו קיימים או הוצעו לציבור לפני כמה חודשים או שנים. תמיד כדאי לבחון מה חדש בתחום על מנת לבחור עבור העובדים את מה שיסב עבורם הנאה רבה וגם יעלה את הרף באופן יחסי מהפעילות של האירוע הקודם. צריך לבחור את הפעילות, את המיקום, ייתכן ויש צורך בהזמנת הסעה של כולם באוטובוס או מיניבוס, אולי תצטרכו להיעזר בחברת השכרת ציוד לאירועים קטנים, לקבל החלטות בנוגע לארוחות לאורך היום וכמובן לוודא שלוח הזמנים מתאים לעובדים ואין חריגה ממה שנאמר להם ויהיה להם נוח.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: