נוחות תרמית מהי ואיך אפשר לשמר אותה לאורך זמן?

תוכן עניינים

מכירים את זה שאתם נמצאים בתוך הבית שלכם או בתוך המשרד שלכם ופשוט לא מצליחים להגיע לטמפרטורה טובה, נכונה ומאוזנת? אתם מדליקים את החימום ופתאום חם לכם מדי, הפה מתחיל להתייבש והשכבות לרדת, אתם מכבים ואז נהיה קר… המצב הזה הוא ההיפך ממה שנקרא נוחות תרמית. במצב של נוחות תרמית טוב לנו, נעים לנו, לא חם לנו מדי ולא קר לנו. אנחנו נמצאים באיזון. בשורות הבאות נציג בפניכם כמה פתרונות מעולים המאפשרים להגיע לאיזון טמפרטורה בחלל.

 

נוחות תרמית בגורדי שחקים, בתי מלון ומבנים חדשניים

אחד מפתרונות הבידוד היותר נחשבים של השנים האחרונות נקרא קירות מסך אלומיניום. מדובר למעשה בחיפוי חיצוני המיוצר משילוב של בין אלומיניום לזכוכית ומאפשר להגיע לאיזון אופטימלי מבחינת טמפרטורה מצד אחד, מצד שני הוא מייצר מצב של חיסכון אדיר בחשמל, משום שכמעט ואין צורך להדליק חימום בחורף ומזגן בקיץ, וגם אם כן, באופן מדוד. יתרון נוסף של קירות מסך בא לידי ביטוי בכך שדרך הזכוכית האור הטבעי נכנס לתוך החלל וכך בעצם ניתן גם להפחית את השימוש בתאורה מלאכותית.

קירות גבס במקום בטון

פתרון נוסף המאפשר להנות מטמפרטורה מאוזנת לאורך כל ימות השנה הם קירות גבס. היום נהוג לעשות שימוש בקירות גבס גם בפרויקטים המיועדים לשיפוץ, חידוש או שיקום וגם לכאלה הנבנים ממש מאפס. קירות הגבס מיוצרים מחומרים ייחודיים המעניקים בידוד תרמי מעולה לאורך זמן.

 

חלון זכוכית

פתרון נוסף ששווה להכיר נקרא סקיילייט וגם הוא תורם להחדרת קרני שמש אל תוך החלל, מה שהופך את החלל לנעים בעיקר בעונת החורף.

 

חשוב לבחור פתרונות בידוד התואמים את הצרכים המבניים, הפונקציונליים והעיצוביים שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: