כל מה שרציתם לדעת על אספנות קלפים

תוכן עניינים

במהלך החיים שלנו, כמעט כל אחד ואחת מאיתנו אוספים משהו. אם אנחנו ננסה להיזכר שניה בילדות שלנו, נגלה כי כמעט לכל ילד בבית היה או אפילו עדיין יש אוסף. אחד אוסף מחקים, השניה אוספת מכתביות צבעוניות, יש מי שאוסף בולים ויש גם מה שנקרא אספנות קלפים. יש כל מיני סוגים של אוספים ושמדובר בקלפים, לא בהכרח מדובר על אותם קלפים בהם משחקים משחקים כמו רמיקוב או פוקר, אלא קלפים של דמויות. אפשר לאסוף קלפים של פוקימון שיכולים להיות שווים המון כסף, ניתן לאסוף קלפים של שחקני כדורגל או כדורסל מכל העולם, קלפים של דמויות מוכרות כמו שחקני קולנוע ועוד.

 

היתרונות של אספנות קלפים

לאסוף קלפים זה תחביב שקצת שונה מאיסוף של פריטים אחרים כמו מוצרי ענתיקה למשל. למעשה, יש קלפים שככל שהזמן עובר הם צוברים יותר ויותר ערך ושווים יותר כסף. ניתן ללמוד על התחום דרך בלוגים של אספנות או להתחבר לקבוצות בפייסבוק של אנשים העוסקים בתחום האספנות. את הקלפים עצמם ניתן לרכוש באתרים העוסקים באספנות או בחנויות אינטרנטיות המתמחות בתחום זה. חשוב להבדיל בין איסוף קלפים סתם לצורך תחביב או החלפות לבין איסוף שהמטרה שלו בשלבים מאוחרים יותר היא להרוויח כסף ואז צריך גם לבצע בירור של איזה קלפים יהיו שווים יותר.

אילו סוגי קלפים ניתן לאסוף?

  • קלפי ספורט מתחום הכדורסל, הכדורגל, בייסבול אמריקאי, NBA ועוד. קלפים אלה מתאימים לחובבי הספורט או לאנשים שעוסקים בתחום הזה באופן עקיף או ישיר.
  • קלפי אספנות של תוכניות טלוויזיה – אלו יכולים להיות קלפים של דמויות מתכניות מצויירות או קלפים של תכניות מוכרות כמו חברים, סיינפלד וכדומה.
  • קלפים של שחקני קולנוע מוכרים – תוכלו לאסוף קלפים של שחקנים מוכרים ששיחקו בכל מיני סרטים שסימנו את עצמם על פני היסטוריית הקולנוע. הקלפים המפורסמים והחשובים ביותר הם של סרטים משנות ה- 70 וה-80.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: