החורף כבר כאן- על איטום חדירות מים במבנים

תוכן עניינים

אין ספק שאחד הנדבכים החשובים ביותר במבנה הוא דווקא האיטום שלו שכן הוא שומר עלינו מפני הגשמים שלא יגרמו אחריהם לנזילות ורטיבויות בקירות הבית. אנו רואים מקרים רבים בהם מיד לאחר הגשמים הראשונים של עונת החורף משפחות בישראל מבקשות שיגיעו אליהן בדחיפות במטרה לחדש את מערכת האיטום הן בבתים פרטיים והן בדירות או משרדים. לא משנה אם מדובר בבית פרטי, בניין מגורים משותף או מגדל משרדים שבו הקירות החיצוניים בכלל עשויים מטכנולוגיית סקיילייט, לכולם יש איטום חדירות מים חיצוני שמונע ממי הגשמים לחדור אל תוך המבנה ואחזקה קבועה אחת לכמה שנים של נושא האיטום היא קריטית למען שמירה על איכות המבנה.

 

כיצד מבצעים איטום חדירות מים? מטפלים בקירות החיצוניים

חידוש איטום קירות חיצוניים הוא הדבר היחיד למעשה שמפריד בין הגשמים לבין הופעת רטיבויות ולנזילות בבית שלכם שלא רק נחשבות למטרד אלא גם למפגע תברואתי עם הופעת העובש על הקיר. את חומר האיטום אנו מורחים בנקודות הממשק הבעייתיות של המבנה או בסדקים שנוצרו במבנה במהלך השנים וכך למעשה אנו מונעים את הכניסה והחלחול של המים לתוך המבנה. חומרי האיטום השונים למעשה דוחים את כניסת המים לאותם חורים תודות לתכונות החומר שלהן שלא כמו קירות הבטון אותם המים יכולים לחדור באיטיות אך בקלות.

סימנים המעידים כי מומלץ לחדש את האיטום

יש כמה סימנים שיעידו כי הגיע הזמן לחדש את האיטום. ראשית כל מומלץ לשים לב לגילו של המבנה. במידה ולא ביקר אצלכם מומחה איטום כבר למעלה מ-10 שנים, כנראה שבה הזמן. בנוסף,  במידה ואתם שמים לב להופעה של סימני רטיבות על הקיר זה בהחלט הזמן לפנות לקבלן איטום. בנוסף, אם אתם עדים לסימני קילוף על הקירות החיצוניים, התנתקות של אריחים או שינוי צבע של האריחים גם כן יכול מאוד להיות שיש בעיה במערכת האיטום.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: