נתנאל דוידי – אודות

תוכן עניינים

נתנאל (נתי) דוידי הוא כתב צרכנות שישמח לסייע לכם לחסוך ולהתנהל באופן מופתי מבחינה כלכלית. זו המטרה שהוא שם לנגד עיניו לפני כעשור, עת החל לשמש כתב בתחום שרלוונטי לכל אחד ואחת מאיתנו. מאז ועד היום הוא מספק לקוראים תוכן מגוון ואיכותי בתחום, תוכן שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. והכול קשור לניסיון החיים שלו.

כך הכול התחיל – נתנאל דוידי

הסיפור של נתנאל דוידי מזכיר אולי את זה של רבים מכם. הוא נולד בראשון לציון, לפני קצת יותר משלושה עשורים. בתיכון למד במגמה מדעית, ואת שירותו הצבאי עשה ביחידת גבעתי. מלח הארץ, כמו שאומרים. אחרי הצבא הגיע, ניחשתם נכון, הטיול הגדול במזרח הרחוק. שם כבר הוא הבין משהו על חיסכון כלכלי, או ליתר דיוק: האפשרות לעשות יותר עם סכום כסף נתון באמצעות בחירות חכמות. כך למשל הוא הבין עד כמה מחקר מקדים יכול לקרב אותו להחלטות הנכנות והמשתלמות ביותר, החל מגסטהאוס ועד למנה המשתלמת ההיא בדיל הצהריים.

אחרי הצבא, בהתאם למסלול המקובל של ישראלים צעירים, הגיעו הלימודים האקדמיים. כשהוא נזכר בחיבור שלו למספרים, ובראש העסקי שהיה לו ככל הנראה מגיל צעיר, נתנאל דוידי פנה לכיוון של מנהל עסקים. הוא השלים באחת המכללות הבולטות בישראל תואר ראשון, ולאחר מכן תואר שני עם התמחות בניהול והתנהגות ארגונית. אחר כך הגיע תפקיד נחשק כמנהל של חברה פיננסית בסדר גודל בינוני, תפקיד אותו הוא ממלא עד עצם היום הזה.

ואז הגיעה המשפחה

לפני 6 שנים הכיר נתנאל את אשתו מעיין – ותודה לאפליקציות ההיכרויות. השניים נישאו והקימו משפחה, כשכיום נתנאל דוידי הוא אב גאה לשתי ילדות. הקמת התא המשפחתי חיזקה אצלו את הרדאר הצרכני עוד יותר.

תמיד הוא פעל במטרה לחסוך, אפילו כשמצבו הכלכלי היה גבוה מהממוצע בישראל. אלא שבתור איש משפחה, הוא הבין שההוצאות פשוט עצומות, וחשוב מכך: שבאמצעות צרכנות נכונה, אפשר להפחית אותן בעשרות אחוזים (אם לא יותר). כי איזו משפחה בישראל תרצה לוותר על חיסכון של אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים בחודש?

אז הוא למד מכל קניה והזמנה שביצע, תוך שהוא בוחן את פירוטי האשראי מצד אחד והחסכונות בבנק מהצד האחר. הוא פיתח נוסחה שמאפשרת לו לחסוך, מבלי לוותר על דבר או לפגוע באיכות החיים שלו ושל משפחתו. המודל האידיאלי.

עולם ידע עצום

נתנאל גילה שהדגשים הצרכניים וה"חוש" הכלכלי בהחלט רלוונטיים לכל ישראלי, בכל תחום בחייו: בעולם המשפחה, הצרכנות והעסקים כאחד. כך למשל הוא הבין מהר מאוד את החשיבות של השוואת מחירים, ובעיקר את הכלים שמאפשרים כיום לבצע אותה בצורה מהירה ומדויקת יותר מאי פעם. הטקטיקה העיקרית בה הוא נוקט כשהוא מבצע קניות בסופרמרקט השכונתי דומה מאוד לזו שהוא מתנהל בה בעסקה בעלת סכומי עתק בחברה אותה הוא מנהל. הוא הבין לצד זה עד כמה הידע – שזמין כמובן בכמויות מסחריות גם באינטרנט – שווה לא רק כוח, אלא הרבה מאוד כסף. במסגרת הבלוג הוא מנסה להעביר לקוראיו חלק גדול מהידע שצבר וששינה את חייו.

נתנאל, כצרכן זהיר מאז ומתמיד, פיתח עם השנים כלים שיסייעו לו לגלות את המלכודות שמסתתרות בוודאי בכל עסקה, מפתה ככל שתהיה על הנייר. הוא הבין שבתחומים רבים אין באמת מתנות חינם, ושמה שזול עלול להיות יקר בטווח הארוך. התוצאה היא פיתוח מודל שמאפשר לדעת מהם הפרמטרים שראויים להיכנס למשוואת הבחירה של מוצר או נותן שירות, תוך היכרות עם חוקי המשחק בכל תחום צרכני.

בבלוג הזה, נתי דוידי ישתף אתכם בחלק גדול מהתובנות שצבר ויעביר גם לכם את הדגשים העיקריים בדרך להתנהלות הכלכלית המושלמת.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: