מה צריך לדעת לפני שמחפשים מחיר תמלול?

תוכן עניינים

שירותי תמלול אלו בעצם שירותים שבמסגרתם "מעבירים" הקלטה למסמך כתוב, עבור מגוון רחב מאוד של צרכים שונים. אמנם, כאשר מדובר על מחיר תמלול הוא לא מוצר רגיל. יש לא מעט משתנים שיכולים לקבוע מחירים, זאת בניגוד למוצרים פיזיים שלהם יש מחיר ידוע מראש, בין היתר מאחר ובעולם התמלול – אין באמת עבודה אחת דומה לאחרת. יש לא מעט משתנים שמשפיעים על המחיר, כמו סוג התמלול, מטרת התמלול, הנושא הכללי שלו, מספר הדוברים וכן הלאה. אז מה עוד צריך לדעת לפני שתחפשו מחירים , ואיך זה עובד? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

 

איך מתמחרים תמלול?

אין זה משנה אם מדובר על תמלול הקלטות לבית משפט או עבור כל צורך אחר, הרי שעליכם לפני הכל לדעת לפי אלו פרמטרים מחיר תמלול מחושב:

  • זמן הקלטה – אחד המאפיינים הייחודיים של שירותי תמלול הוא הגמישות שלהם, כלומר האופן בו קיים מגוון רחב מאוד של אפשרויות תמחור שונות. אמנם, לא מעט אנשי מקצוע בתחום בוחרים לתמחר את השירות שלהם לפי זמן הקלטה. יתרון מרכזי הוא ששני הצדדים יכולים לדעת מראש מה יהיה פחות או יותר מחיר השירות, אך מנגד ייתכן כי יהיה גם תשלום על דקות "מתות", בהן הדוברים לא בהכרח ממשיכים לדבר. 
  • עומדים בפועל – ניתן לתמחר שירותי תמלול גם לפי מספר העומדים בפועל. בדרך כלל, מספר העומדים הסופי יהיה המשתנה הראשי, וחברת התמלול בדרך כלל תחליט על מחיר משוער אותו היא תגבה מראש. כמובן שלאחר מכן יהיו השלמות (או החסרות) בהתאם לתוצר הסופי ומה שסוכם על ידי שני הצדדים. יתרון משמעותי הוא מחיר שיכול בהרבה מאוד מקרים להיות זול ואטרקטיבי, אך מנגד – המחיר כאן לא ידוע מראש, והוא בהחלט יכול להשתנות בהתאם לפורמט, ככה שלא פשוט כלל להעריך את המחיר. 

 

מה בדרך כלל נחשב מחיר תמלול מינימלי?

על מנת לתמלל הקלטה על הצד הטוב ביותר, יש צורך בסט כלים ייחודי וכמובן – תשומת לב מרבית. זה לא משנה אם מדובר כאן על הקלטה ארוכה ומסובכת או בכלל על הקלטה יותר קצרה – בכל אופן המתמלל יצטרך לעבד אותה באמצעות התוכנות הרלוונטיות, לזהות את הדוברים, לכתוב חוות דעת מקצועית וכמובן לבצע הגהה. לפיכך, רוב החברות בשוק יגבו מחיר מינימלי שבדרך כלל נע בין 100 ל-250 שקלים עבור תמלול הקלטה. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: