הדברה ירוקה

תוכן עניינים

עד לפני כמה שנים כאשר דיברו על הדברה כנגד חרקים או מזיקים הכוונה הייתה לשימוש בחומרים כימיים רעילים שבעצם היו הורגים את אותם חרקים וגם משאירים שאריות על מנת שאותם בעלי חיים לא יוכלו לחזור למקום המדובר. כיום יש מודעות גבוהה לכך שאותם חומרי הדברה עלולים להיות רעילים גם כנגד בעלי חיים אחרים שנחשבים לרצויים וחיוביים ולא מעט זנים ומינים מצאו את עצמם נכחדים בשל הדברת סוגים אחרים של בעלי חיים. כך אט אט השתרש בצורה רוחבית ונפוצה התחום של הדברה ירוקה. כאשר מדברים על נושא זה ייתכן ויהיה מדובר בכמה אפשרויות – האחת היא שימוש בחומרי הדברה ידידותיים יותר שלא הורגים אלא רק מונעים מאותם מזיקים או חרקים להגיע או להתקרב, יתכן ויהיה מדובר בחומר הדברה ספציפי שפוגע בזמן אחד של בעלי חיים אך לא יפגע באחר וגם יכול להיות שחומרי ההדברה יהיו ידידותיים לסביבה.

 

החשיבות של הדברה ירוקה

בעידן שבו יש מודעות גבוהה לנושאים סביבתיים ולהגנה על הקרקע, האוויר ומקורות המים – אי אפשר להשאיר מחוץ לשיח הזה את הנושא של הדברה. חשוב מאד למצוא עבור כל סוג של הדברה את הסוג הנכון והמתאים של החומרים על מנת שלא לפגוע שלא לצורך בבני האדם, במזיקים או חומרים אחרים ובוודאי שלו בצומח ובאוויר. מדביר בחדרה, למשל, יכול לא רק לבצע את ההדברה אלא גם לתת ייעוץ מקצוע ברמה גבוהה וכך לסייע לכל לקוח לקבל את ההחלטה בנוגע לאופן ההדברה הכי נכון ומתאים בכל מקרה. הוא גם יסביר מה המשמעויות של ההדברה הירוקה, מה היתרונות והחסרונות שלה וכך יסייע לבחור את הדרך הנכונה והמתאימה. לאנשים רבים כיום יש מודעות בנוגע לנושאים סביבתיים ואלה לא פוסחים על תחום ההדברה.

 

 

להדביר אך גם לשמור על הסביבה והסובבים

גם מי שסובל מהטרדה חמורה של מזיקים, חרקים או מעופפים לא ירצה שההדברה או ההרחקה שלהם תהיה כרוכה בהריגת זנים אחרים חפים מפשע או כאלה שיש להם חשיבות אקולוגית במקום שבו הם חיים. אנשים רבים רוצים בעצמם לוודא שהם לא יפגעו בסביבה כאשר יזמינו שירות מקצועי של הדברה ולכן כדאי להם לדעת על ההדברה הירוקה. יתרה מכך – יש אנשים רבים שדואגים שההדברה שהם יזמינו תהיה רעילה ולא ידידותית ופעמים רבות פשוט יוותרו על הזמנת איש מקצוע. כמובן שגם המצב הזה לא רצוי ולא כדאי. ברגע שמקבלים ייעוץ מקצועי בנוגע להדברה הירוקה אפשר יהיה למצוא כמה וכמה דרכים יעילות להרחיק את אותם המזיקים וחשוב לוודא את זה דרך איש המקצוע או המדביר שאליו פונים. אנשים יודעים כיום לשאול שאלות שקשורות בנושאים סביבתיים ולא ימהרו לפגוע בבעלי חיים שלא לצורך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: