מזיקים שאסור להדביר

תוכן עניינים

ישנם מזיקים ומטרדים שלצערנו לא ניתן להיפטר מהם בקלות באמצעות ריסוס או הנחת מלכודות. יחד עם זאת, אנחנו לא רוצים לחיות לצד מטרדים אינסופיים, מזיקים יכולים להשפיע לרעה על הבית שלנו מבחינה בריאותית, אסתטית ועוד. אחד הנושאים המטרידים ביותר בתחום זה הוא יונים. לא נרצה להרעיל או לחסל אותן אבל גם לא נרצה שיקננו מחוץ לבית שלנו. אם כך מה הפתרון? נפרט כאן בהמשך.

איך נפטרים מיונים?

יונים הן מטרד מהמציקים ביותר וקשה מאד להיפטר מהן. יונים נוטות להתמקם במקומות קבועים כמו מסתורי כביסה, מרפסות, גגות בניינים, אדן החלון ועוד. מרכז שיונה מיקמה את הקן שלה יהיה לכם מאד קשה להיפטר ממנה. אחת השיטות הטובות ביותר להיפטר מיונים באופן אקולוגי ונעים לסביבה היא הרחקת יונים ויש לכך מספר טכניקות.

  1. רשת להרחקת יונים – בשיטה זו מתקינים רשת המונעת מהיונים לקנן על עדן החלון, המרפסת וכן הלאה.
  2. דחלילים – שיטה שנראית אולי מצחיקה אבל עובדת היא שימוש בדחלילים. באמצעות דחליל בדמות עורב תוכלו להרחיק את היונים וגם עורבים. ממש כמו שהיינו רואים בסרטים איך הדחלילים מרחיקים את הציפורים הללו, לא פעם במציאות זה עובד גם כן.
  3. קפיצים או דוקרנים – במיקומים מסוימים בהם לא ניתן למקם רשת להרחקת יונים אפשר להשתמש בקפיצים או דוקרנים. אביזרים אלו לרוב תופסים פחות מקום ואינם בולטים או מפריעים ברמה האסתטית.
  4. הרחקת יונים אלקטרונית – בשיטה זו משתמשים במכשיר אלקטרוני המפיק צלילים אולטרה סוניים שמפריעים ליונים וגורמים להן לרצות להתרחק.

 

האם אפשר להיפטר מיונים עצמאית או שחייבים איש מקצוע?

עקרונית קיימים בשוק מספר פתרונות שאפשר לנסות אותם לבד ללא צורך במדביר מקצועי. יחד עם זאת, לעיתים מדובר בעבודה בגובה או באזור שאינו נגיש, יונים עקשניות במיוחד ועוד סיטואציות בהן עדיף להזמין בעל מקצוע שיטפל בנושא אחת ולתמיד.

איך בוחרים חברת הדברה או חברת הרחקת יונים?

בעיקרון, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לדבר עם אנשים שאתם מכירים ולשאול לגבי המלצות. אין כמו המלצה טובה של חבר או בן משפחה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות הוא סוג של מחקר קצת או סקר שוק שדרכו תוכלו לאתר חברה מקצועית. אחד הדברים הכי חשובים בהיבט הזה של הדברות הוא רישיון. מדביר שאין לו רישיון הדברה מטעם המשרד להכנת הסביבה לא יכול להדביר ובטח שלא לעשות שימוש בכימיקלים. אם אתם צריכים להרחיק מזיק ולא להדביר אותו, הדבר החשוב ביותר הוא דווקא הניסיון, הידע והטכנולוגיות בהן החברה עושה שימוש, שכן היום יש שיטות מתקדמות ויעילות לביצוע הרחקת יונים, עורבים, עטלפים וכיוצא בזה. ניתן גם להשוות בין כמה חברות, לקרוא קצת מידע ברשת, להשוות מחירים ולקבל החלטה שקולה והגיונית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: