מה צריך לדעת על מחירי הדיור בישראל?

תוכן עניינים

בכל יום שחולף אנחנו שומעים עוד ועוד על עליית מחירי הדיור בישראל, על האינפלציה הגדולה אשר מורגשת במשק, ועל עליית הריבית הגדולה שגם כן מורגשת כתוצאה מכל הדברים האחרונים אליהם התייחסנו. ובאמת, ככל שאנחנו שומעים עוד על הדברים האלה, כך גם סימני שאלה גדולה מרחפים להם מסביב למחירי הדיור השונות במדינת ישראל. מה הוא מצב מחירי הדירות בישראל? מה היא ההשפעה של הריבית שעולה על המשכנתא שלנו? ומה הוא הזמן הנכון ביותר לרכוש דירה? תשובות לשאלות אלה ועוד, בשורות הבאות שמובאות כאן לפניכם.

כולם מנסים לרכוש לפני עליית המחירים

כמו שאמרנו, בכל מקום מדברים על מחירי הנדל"ן השונים, דבר שמביא לכך שכולם רוצים להצטרף לרכבת זו לפני שהיא יוצאת מהתחנה. כך גם במקרה של מחירי הדירות בישראל – בכל יום אנחנו שומעים על עליית מחירי הדירות, דבר שמוביל לכך שאנשים רבים מפחדים להישאר לאחור וללא דירה, ועל כן אותם אנשים נוהרים לרכישת דירה לפני שהמחיר יהיה כבר גבוה מידי. ייעוץ משכנתא יכול לסייע לאותם האנשים שמעוניינים לרכוש דירה לפני עליית המחירים הגדולה.

האם מחירי הדירות ימשיכו לעלות לעד?

כנראה שלא. ונכון, תשובה זו עשויה להפתיע אתכם, בעיקר כאשר מסתכלים על העובדה שמחירי הדירות נמצאים בעלייה מתמדת מאז שנת 2008. לא רבים זוכרים, אך לפני כעשור, מחירי הדיוק ירדו ברגע אחד בכעשרים וחמישה אחוזים, ואין שום סיבה שהדבר לא יחזור אליו גם בעתיד.

 

מעוניינים לרכוש דירה? פנו ליועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות הוא אדם שמכיר את המצב בשוק, מבין את המושגים לעומק, ומבין למעשה מה היא המשמעות של כל עליית מחירים, שינוי בריבית, וכיוצא בזאת. כדי להבטיח את הרכישה הבטוחה, אנחנו מציעים לכם בחום לפנות ליועץ משכנתאות עוד היום.

ועוד כמה טיפים חשובים הקשורים לרכישת דירה

  1. נסו להמתין לתקופות מיתון בהן מחירי הדיור יורדים וככה גם מחירי הדירות
  2. למדו את התחום לעומק, קראו מאמרים בנושא, נסו להחכים ואין ספק שזה יעזור לכם בהמשך
  3. דברו עם אנשים שרכשו דירה ויש לכם אליהם קשר קרוב, כדי שתבינו איך זה עובד פחות או יותר ומה אתם צריכים לעשות כדי להיות מוכנים
  4. קחו אנשי מקצוע שאתם סומכים אליהם בין אם זה יועץ משכנתאות, עורך דין, סוכן נדל“ן, אדריכל או מעצבת פנים

זכרו, לא כל יום קונים דירה ולכן אם כבר הולכים על זה עד הסוף, חשוב להיות מוכנים, להבין את הפרמטרים שמשפיעים על הריבית שלוקחים משכנתא, להבין מה משפיע על מחיר הדירה, האם יש דברים שאתם יכולים לעשות לפני שאתם נכנסים לדירה בכדי להעלות את ערך הנכס כמו הוספת מרפסת, הגדלה של השטח, שיפוץ וכדומה…

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: