כל מה שרציתם לדעת על AR

תוכן עניינים

מציאות רבודה – AR- Augmented reality נחשבת נכון להיום, לאחת הטכנולוגיות החשובות, המתקדמות והפופולאריות בתחום המחשוב והאלקטרוניקה. למעשה, באמצעות מחשב או תוכנה מסוימת אנו רואים שילוב בין המציאות הקיימת, כלומר העולם שלנו, יחד עם כל מיני אלמנטים ממוחשבים. התחום הזה של מציאות רבודה נכנס למגוון רחב של חברות, ענפים ועושים בו כל מיני שימושים, גם למטרות של משחק, וגם למטרות אחרות עליהן נרחיב בשורות הקרובות.

 

ההבדל בין שתי מציאויות

יש לא מעט אנשים שנוטים לבלבל בין מציאות רבודה לבין מציאות מדומה, זאת משום ששתיהן מכילות מאפיינים שהם דומים זה לזה. יחד עם זאת, יש הבדלים שמאפשרים להבין את השוני. מציאות רבודה מראה את את מה שקורה באמת, את המציאות שלנו, ועליה בעצם מלבישים אלמנטים ווירטואלים. לעומת זאת, מציאות מדומה בה עושים שימוש בטכנולוגיית משקפי מציאות מדומה, היא סביבה ווירטואלית דמיונית לחלוטין.

 

באילו תחומים נהוג לעשות שימוש בתחום המציאות הרבודה?

ככל שעובר הזמן, עוד ועוד תחומים נכנסים לתוך העולם הזה של AR, בשל היתרונות הרבים שקיימים בו. בנוסף, עם הזמן חברות מפתחות כל מיני סוגים של אפליקציות ותוכנות כדי לקדם את העניין הזה עוד יותר.

  • תחום הגיימינג- ובכן, אין ספק שאחד התחומים שהכי מרוויחים מהנושא הוא תחום המשחק והגיימינג.
  • רשתות חברתיות- אינסטגרם, סנפצ‘אט ורשתות חברתיות נוספות, עושות שימוש בכל מיני פילטרים שלקוחים מהעולם הזה של מציאות רבודה. את הפילטרים מלבישים על גבי סרטונים ותמונות.
  • עולם התוכן – באמצעות מציאות רבודה, ניתן לתרגם בצורה מהירה מאוד לשפה שבה המשתמש עושה שימוש כמעט כל מה שרוצים. מי שעושה באפשרות הזו שימוש רב זה תוכנות, אתרים ואפליקציות בתחום התיירות למשל.
  • רפואה- בעזרת טכנולוגיה זו, ניתן להראות לרופאים מומחים כל מיני סוגים של פרוצדורות רפואיות ולקדם אותם מבחינה מקצועית.
  • עיצוב אדריכלות וארכיטקטורה- באמצעות הצגה של סימולציות, ניתן לאפשר סיורים ווירטואליים בכל מיני מבנים.

 

מהם היתרונות של שימוש במציאות זו?

  1. טכנולוגיה המאפשרת אימון בשלל מצבים
  2. מאפשרת לחסוך בעלויות כאשר מנסים להכשיר או להעביר מסרים דרך שימוש בתוכנה או אפליקציה אחת בלבד
  3. מעניקה חווית לימוד ייחודית, שונה ויוצאת דופן…

 

באמצעות תחום זה, ניתן להציג מידע על גבי משקפיים מיוחדים, ממש כמו במציאות המדומה ויש עוד לא מעט פיתוחים שהולכים להיכנס לתחום, לשפר אותו ולהוביל לכך שהוא יהפוך להיות לאחד התחומים הכי מבוקשים בשנים הקרובות.

אם יש לכם רעיון, עסק או מיזם, תוכלו להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בתחום המציאות הרבודה ולראות איך היא יכולה לתרום לכם.

לסיכום, אין ספק כי מדובר באחד התחומים הכי מרתקים, הכי מעניינים והכי מרגשים של השנים האחרונות. תחום שרק הולך ומתפתח עוד ועוד לכיוונים שונים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: