ירקות אורגניים – היתרונות ואיך לשלב בתפריט

תוכן עניינים

רבות נכתב ונאמר על ירקות אורגניים ופירות אורגניים, זאת בהשוואה לגידולים חקלאיים רגילים שאין להם את התווית אורגני. כידוע לכל, שמדובר בירקות אורגניים, הכוונה לגידולים בתנאים מועדפים ומחמירים יש לציין, כאשר החקלאים מקפידים לרסס ללא שימוש בכימיקלים.

 

בנוסף, בשונה מירקות ופירות שאינם אורגניים, להם מחדירים כל מיני חומרים כמו הורמוני גדילה למשל, סחורה אורגנית גדלה בצורה טבעית. גם נושא הדישון וההשקיה עובר פיקוח מחמיר. חשוב לציין, שצרכנים רבים מוטעים מהצורה והצבע של הסחורה האורגנית, שכן היא פחות חיונית, פחות צבעונית ופחות ”סקסית“, אבל כאן בדיוק נמצא כל הפאנץ‘. הסיבה לכך שהם כאלה, היא משום שלא מחדירים להם את החומרים האלה ולכן הם גם יותר עשירים בויטמינים, במינרלים ובשאר רכיבים המיטיבים את הגוף שלנו ומעניקים לו בדיוק את מה שהוא צריך.

 

איך לצרוך פירות וירקות אורגניים?

בשונה מסחורה רגילה, אותה אנחנו רואים במדפי הסופר מרקט או אפילו במכולת השכונתית, סחורה אורגנית, לרוב נמכרת ישירות מהחקלאי לצרכן. כלומר פירות וירקות מהחקלאי, ניתן לרכוש או דרך החקלאים עצמם, או בשווקים שמגיעים לשכונות השונות, או בחנויות המוכרות סחורה אורגנית. סחורה זו נחשבת לטרייה יותר, והזמן שעובר מהקטיף שלה עד שהיא מגיעה אלינו למקרר, הוא קצר יותר. ככל שהזמן קצר יותר, ככה הגוף מקבל יותר מהרכיבים עליהם דיברנו קודם.

 

מדוע לצרוך יותר פירות וירקות?

ובכן, מומלץ לצרוך יותר פירות וירקות מכמה סיבות. ראשית כל, כולנו חיים בעידן שבו אנחנו אוכלים פחות בריא. גם אם אנחנו ממש משתדלים לאכול בריא,  העובדה שהמזון עובר כל מיני תהליכי תיעוש ומוסיפים לו כל מיני סוגים של רכיבים, גורמת לאוכל להיות פחות בריא. גם האדמה שבה חלק ניכר מהרכיבים גדלים, היא פחות פוריה וזה משפיעה על איכות וכמות הרכיבים החיוניים. לכן, חשוב במיוחד היום, לצרוך יותר פירות וירקות בשלל צבעים, כדי לקבל יותר ויטמינים ויותר מינרלים עבור הגוף שלנו. ככל שנרבה באכילה של פירות וירקות, ככה הגוף שלנו יהיה בריא יותר, מאוזן יותר ואנרגטי יותר.

 

טיפים שיעזרו לכם לשלב יותר פירות וירקות בתפריט שלכם

  • גוונו את הצריכה לפי הגידולים העונתיים ושלבו פירות וירקות עונתיים כחלק בלתי נפרד מהתפריט שלכם.
  • שלבו ירקות במנות העיקריות של הצהריים יש כל כך הרבה דברים שניתן להכין לרבות מנות טופו עם ירקות, דג לצד בטטה ודלעת, מנות חזה עוף או בשר רזה לצד מנת אנטיפסטי, אפילו בכריכים אפשר להכניס ירקות בכל הזדמנות.
  • השקיעו בחיתוך סלט ירקות בכל ערב, ואם אין לכם כוח או חשק, גם ירקות חתוכים גס, זה אחלה פתרון.
  • בחורף הכינו מרקים מירקות עונתיים כמו מרק עגבניות, מרק תירס, מרק כתום ועוד…
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: