אזורי חניה בתל אביב ואיך למצוא אותם

תוכן עניינים

מי מאיתנו שהיה צריך בחייו להגיע לעיר תל אביב עם רכב פרטי, כנראה יודע שמדובר על החניה לא הכי נעימה בלשון המעטה. חוויה לא נעימה זו, מתחילה עוד לפני שנכנסנו לעיר, כאשר אנחנו עומדים בפקקים המייגעים של העיר, ונמשכת כמובן עד לדבר שמהווה את הסבל הכי גדול עבור בעלי רכבים פרטיים בתל אביב, ואנחנו כמובן מדברים על – מציאת חניה בעיר הגועשת והעמוסה מנשוא הזאת. מצוקת החניה בתל אביב היא מצוקה גדולה המוכרת לכל, והנושא נמצא על ידי טיפול גם של עיריית תל אביב, וגם של משרד התחבורה הארצי. אזורי חניה בתל אביב הם לא דבר של מה בכך, ובשורות הקרובות, נביא לכם מידע נוסף שעשוי לסייע לכם במציאת אזורי חניה רלוונטיים בתל אביב.

מצוקת החניה בעיר תל אביב היא בעיה בסדר גדול עצום

בעיית החניה בתל אביב מעסיקה לא מעט אנשים, ולא רק אנשים שגרים בעיר תל אביב, אלא אנשים שגרים בערים אחרות ועושים את המסלול מעירם לתל אביב באופן קבוע. בשל העובדה שתל אביב היא העיר הכי גדולה במדינת ישראל, עיר שמהווה את המרכז התרבותי, החברתי, וכיוצא בזאת של ישראל, בסופו של דבר גם סוגיה זו הופכת לחשובה הרבה הרבה יותר. ישנם פתרונות רבים שמפותחים במטרה לשפר את חוויית החנייה בתל אביב – אזורי חניה נוספים, חניונים תת קרקעיים רבים, אפליקציה לחניה שפותחה במטרה להקל על מחפשי החניה, וכיוצא בזאת.

 

אלו הם אזורי החניה המומלצים בתל אביב – כך תמצאו חניה בעיר

  • חניה בכחול לבן בתשלום לאנשים שלא גרים בעיר – ניתן לחנות בכחול לבן בכל המקומות המסומנים בכחול לבן. אבל וזה אבל שצריך מאוד מאוד לשים אליו לב, עליכם לקרוא את השלט שבתחילת הרחוב או בתחילתו של מקטע החניה לפני שאתם מחנים כי יש מקומות שמוגבלים רק לתושבים באזור המגורים הספיציפי הזה. כלומר, רק מי שיש לו תו אזורי יכול לחנות בשעות מסוימות, עם דגש על שעות אחר הצהריים, בהן רוב האנשים חוזרים מהעבודה הביתה.
  • חניה באמצעות איזי פארק בכל העיר
  • חניונים ציבוריים בתשלום
  • חניונים ציבוריים הנקראים אחוז החוף
  • חניונים ללא תשלום – יש מעטים כאלה
  • אזורים המסומנים באפור, יש מעטים כאלה אבל יש

טיפים למציאת חניה בתל אביב

נסו למצוא את החניה בשעות הפחות עמוסות. למשל, רוב האנשים מפנים את החניה שלהם בשעות הבוקר שהם יוצאים לעבודה. בנוסף, אם אתם מגיעים למישהו כמו חבר או קרוב משפחה, הרבה פעמים אפשר לחנות מאחוריו ולחסום אותו בזמן שאתם נמצאים אצלו. נסו להגיע למרכזים מסחריים, שם לרוב יש חניה או חניונים המוסדרים בתשלום במחיר סמלי כמו למשל עשרה או עשרים שקלים לשעה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: