הכן את מגדלך לחורף

תוכן עניינים

ללא קשר לתנאי מזג האוויר או המיקום בו נמצא המגדל, החורף מגיע, ואיתו סיכוני הפגיעה במגדל. בין אם אתם גרים במקום שבו הטמפרטורות יורדות רק מעט, לפני החורף יש להכין את המגדל לתנאי מזג האוויר. רבים הם האנשים שבטוחים שכאשר מדובר במגדל או פרויקט מגורים חדש שנבנה רק בשנים האחרונות, הסיכוי לבעיות רטיבות, נזילות ובעיות נוספות הקשורות למערכת האיטום קטן. האמת היא שזה ממש לא נכון ויש המון גורמים שמשפיעים על תהליכי תחזוקה ואיך שהבניין מגיב לנזקי מזג האוויר. בשורות הבאות נציג בפניכם איך להכן את מגדלך לחורף, על ידי מניעה של בעיות רטיבות וכך לשמור על המבנה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית.

חיפוי חיצוני משודרג

הכנת מגדלים במקומות מסוימים עשויה להתמקד בהתקנת מערכת מיזוג אוויר בלבד, בעוד שמגדלים אחרים יש להכין מבפנים ומבחוץ. יש להקפיד, למשל, על התקנת קירות מסך אלומיניום כדי להגן היטב על המגדל מפני פגעי מזג האוויר בחורף. מאמר זה מציג טיפים להכנת מגדל לחורף, שכדאי לבחון ולהתכונן בהתאם. קירות מסך המהווים חיפוי מצוין גם עבור מבנים חדשים וגם עבור ישנים עשויים משילוב בין אלומיניו לזכוכית. שני חומרי הגלם הללו מספקים מענה ומונעים מגשמים לחדור פנימה.

התקנת מיזוג אוויר מקיף

כל מגדל מתוכנן אחרת, אבל קיימות פעולות נפוצות שנדרשות כדי להתכונן למזג האוויר החורפי:

  • בדיקה מלאה של ציוד מיזוג אוויר לפני החורף על ידי טכנאי שירות מוסמך.
  • מציאת הזדמנויות לחיסכון באנרגיה באמצעות הגדרת התרמוסטט לנקודות נמוכות, והשבתת ציוד ומערכות קירור מיותרות.
  • ניקוז צנרת המים בחללים שאינם מחוממים.
  • בדיקת מפגעים בבניין שעלולים להפוך לנזקים חמורים יותר.
  • בדיקת גג המגדל, האיטום והבידוד לאיתור חורים או נזילות ותיקונים למניעת אובדן אנרגיה.
  • בדיקת מעטפת המגדל לאיתור נזילות אוויר משמעותיות או אזורי חדירות מים.

הקפדה על תחזוקה ותיקונים

בדיקת ציוד מיזוג אוויר וכל רכיב אחר בבניין צריכה להתבצע על ידי צוות מקצועי שבקיא באיתור מפגעים בבניינים. ברוב המקרים, הכנת מגדל לחורף מתמקדת בתיקונים ותחזוקה נאותים.

הכנת המגדל לחורף דומה לביטוח ציוד. הגנה נכונה על מערכת מיזוג האוויר מתנאי מזג האוויר משפרת את התפקוד ואת תוחלת החיים של המערכת. השקעה בבידוד או איטום חדירות מים, מחסומי רוחות ומעמדים ליחידות חיצוניות מונעים חדירת מים לתוך הציוד, ושומרים מפני התרחשות נזקים.

הבנת סיכוני החורף

מומלץ לבחון את סיכוני החורף משלוש נקודות מבט:

  1. חיסכון באנרגיה

יש להבין איך מתבצע שימוש במערכות מיזוג אוויר בכל מגדל. אם במגדל יש אזורים ציבוריים, חדר כושר, מחסן או חללים מסחריים שתפוסים במשך רוב השבוע, יש להגן עליהם כראוי. לחללים אלו יש צרכי קירור וחימום שונים. חללים ציבוריים, למשל, אינם צריכים להיות מחוממים כל הזמן אם הם פנויים.

לאופן שבו מנהל המגדל ניגש לצרכים של החללים השונים, יש השפעה משמעותית על נוחות הדיירים ועל חשבונות החשמל של המגדל.

  1. נוחות הדיירים

יש לוודא הקדה על נוחות הדיירים והמבקרים במגדל. מגורים במגדל כשהחימום פועל לראשונה, עשוי להיות חוויה שאינה נעימה.

  1. מניעת אסונות

מניעת קפיאת ופיצוץ צינורות. כל אחת ממערכות המים שנפגעות, עלולה להוביל לכשלים חמורים בציוד, נזק לתשתית מנזילות מים או בעיות בטיחות.

בדיקת הגג לפני החורף

אם הגג לא נבדק לאחרונה, יש לכלול משימה זו בין מטלות הכנת המגדל לחורף, כדי לוודא שהגג במצב טוב ומתאים למזג אוויר סגרירי. שינויי טמפרטורה ומשקעים שמתרחשים בדרך כלל במהלך החורף עלולים לפגוע בגג.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: