כל מה שרציתם לדעת על איטום מעטפת המבנה

תוכן עניינים

מעטפת של מבנה, היא בעצם השכבה הכי חיצונית של המבנה, זו שאמורה לסייע למבנה ולספק לו הגנה מהעולם בנה. מעטפת של מבנה, אינה כוללת אך ורק את שכבת הצבע החיצונית, כמו שאנשים רבים חושבים, אלא שהשלד החיצוני והקירות החיצוניים של המבנה, הם גם חלק ממעטפת המבנה. איטום מעטפת המבנה הוא הליך אשר מתבצע באחד מתוך שני המקרים הבאים – כאשר אנחנו בונים את המבנה לראשונה ומבצעים איטום ראשוני שלו, או לחלופין, איטום מעטפת שמתבצעת כאשר המבנה מאבד עם השנים את יכולת האטימות והעמידות שלו. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם את כל המידע שרק רציתם לדעת לגבי איטום מעטפת מבנה.

בתור התחלה – מה זה איטום מעטפת המבנה ומתי עלינו לבצע אותו

כשאנחנו יושבים בתוך מבנה, אנחנו נהנים מהעובדה שאנחנו נמצאים במקום מוגן, כזה שעמיד מרוחות, גשם, וכיוצא בזאת. העובדה שאנחנו נהנים מכך, זה העובדה שהמבנים שלנו הם מבנים אטומים לחלוטין. מכאן, המשוואה הינה פשוטה – ככל שהזמן חולף, מעטפת המבנה נשחקת ונהרסת, וכתוצאה מכך, יכולת האיטום והבידוד של המבנה היא יכולת שפוחתת בצורה משמעותית מאוד. לרוב, אנחנו נזהה את זה על ידי הופעת סימני רטיבות בבית, לחות גבוהה בבית, חדירה של אוויר קר בחורף, וכיוצא בזאת. כיום, יש לא מעט טכנולוגיות שונות שמסייעות באטימות המבנה, לדוגמת שימוש של קיר מסך.

כיצד תהליך של איטום מבנה מתבצע?

כל איטום מבנה מתחיל מזיהוי של מקור הבעיה. לרוב, אנחנו נזמין איש מקצוע שיוכל לזהות את מקור הבעיה, מה היא בעיית אטימות, מה הוא היקף העבודה, וכיוצא זאת. לאחר מכן, לאחר הערכת מצב שבוצעה, ניתן להבין מה היא דרך הטיפול, כמה זמן עבודה עלינו להקדיש, מה היא הצעת המחיר הרלוונטית, וכיוצא בזאת.

 

באילו חומרים נהוג לעשות שימוש במטרה לאטום את המבנה?

ראשית כל חשוב לעשות הבחנה בין מבנה קיים, לבין מבנה שעובר חידוש או שינוי. כלומר, אם יש חומרי גלם שכבר יש בהם שימוש, צריך בסך הכל לחזק אותם במטרה למנוע חדירות של מים שיובילו לנזקים בלתי הפיכים. בעיקרון יש כל מיני סוגים של מערכות איטום למעטפת המבנה לרבות איטום באמצעות עץ, איטום באמצעות אבן, איטום באמצעות ברזל ואלומיניום. כמובן שלכל חומר יש את היתרונות אל מול החסרונות שלו, וזה משהו שצריך לשקול ולקחת בחשבון לפני שבוחרים חומר כזה או אחר. כדאי לשים דגש על תהליכי תחזוקה ותיקון עם השנים, עלויות של כל חומר וכדומה…

אחד הדברים הכי חשובים בכל מה שקשור לתהליכי איטום, זה להתייעץ עם מומחה בתחום הזה שידע לאפיין את המבנה, לזהות אם יש בעיות ולפי זה להתאים את המוצר המתאים ביותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: