נקודות תעבורה – כל מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

כל נהג מבין ויודע את החשיבות הרבה של נהיגה בזהירות ועל פי החוק. במדינת ישראל קיימים חוקי תנועה רבים שכל נהג שעולה על ההגה חייב להכיר. מעבר על חוקי תנועה אלה עלול להוביל לקנסות כבדים וגם לצבירה של נקודות תעבורה. למעשה, נקודות תעבורה הינן שיטה מוכרת של משרד הרישוי שמטרתה העיקרית היא  לסמן נהגי תנועה אשר מורשעים בעבירות התעבורה השונות, זה על מנת לפקח בצורה מיטבית על האחרונים. מלבד הפחד וההרתעה שנוצרת בעקבות השימוש בנקודות תעבורה, הנקודות הללו נועדו על מנת שנהגים בדרכים ילמדו לשפר את הנהיגה שלהם, ובכך לא יחמירו את עבירות התנועה שהם מבצעים.

 

מה המשמעות של צבירת נקודות?

 

יש מספר רב של עבירות בתנועה שבעקבותן נקודות כאלה נרשמות, וישנו דירוג של הנקודות הללו החל מנקודות קלות לנקודות חמורות וקשות יותר, לדוגמת תאונות דרכים קטלניות. שיטת חלוקת הנקודות נעה בין 2 ל 10, ובהתאם לכמות הנקודות שכל נהג צובר, ככה הסנקציות כלפיו יהיו שונות. כך למעשה, 36 נקודות אשר נצברו בסופו של דבר יובילו לשלילה של רישיון הנהיגה, דרישה לביצוע חוזר של בחינת התיאוריה, ובמידה והחזרה על עבירות התנועה תתבצע על ידכם, אזי תוכלו לאבד את רישיון הנהיגה שלכם למשך מספר שנים רבות. ההשלכות אשר נגרמות כתוצאה מצבירת מספר רב של נקודות תעבורה הינן רציניות, ויכולות לגרום להשפעות רבות ולאי נעימות רק בחייכם, על כן, מומלץ לטפל בנקודות התעבורה שצברתם.

ישננן מספר דרכים בכדי לטפל בצבירת נקודות התעבורה הללו, וככלל, ניתן להגיע לגזרי דין טובים הרבה יותר בעת ההליך המשפט, ע"י שכירת עורכי דין מתאימים לנושא זה, לדוגמת עו"ד תעבורה. ישנם סעיפים רבים במערכת החוק אשר יכולים להקל על ההליך המשפטי שלכם – נקודות מסוימות אשר נמחקות לאחר מספר מוגדר של שנים, נקודות אשר ניתנו בצורה לא חוקית, ועוד. הסעיפים השונים והחוק הם מורכבים להבנה, ועל כן, שימוש ושכירת עורך דין תעבורה, הינם צעדים משמעותיים שיכולים להקל עליכם ולעזור לכם להתמודד עם נקודות התעבורה הללו. במקרים רבים תוכלו בעזרת עורך הדין ששכרתם להחזיר לעצמכם את רישיון הנהיגה לאחר שכבר נשלל.

 

 

לא מומלץ לחכות ולהמתין להצטברות של מספר רב של נקודות תעבורה, אלא מומלץ לפנות לבדוק מה אפשר לעשות בנידון כבר בצבירת הנקודות הראשונות, זאת כמובן באמצעות עזרתו של עורך הדין הנ"ל. זכרו – אתם לא מכירים את הנהלים השונים והחוקים המורכבים, וסביר להניח שלא תוכלו לטפל בנושאים האלה לבדכם. סיוע של עורך דין תעבורה יבטיח לכם כי יבוצעו כלל המאמצים האפשריים על מנת לשמור על הזכויות השונות שלכם ולהבטיח את הקטנת הענישה ושלילת הזכויות כפי שניתן.

ניתן למחוק נקודות תעבורה – לעתים רבות, אנשים מופתעים לגלות שנקודות שהם צברו נצברו בצורה לא חוקית, עברו חוק התיישנות מסוים, או שאינן רלוונטיות בצורה כזו או אחרת ועל כן, עורך דין התעבורה שתשכרו הוא קריטי מאוד וחשוב עבורכם.
עורכי דין שונים מתעסקים בסוגיות ותחומים שונים, ועליכם לבדוק ולברר שאתם שוכרים את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה בענייני תעבורה בלבד!

אם אתם מעוניינים בבחירת עורך דין המתמחה בענייני תעבורה, תוכלו לבצע את הבחירה באמצעות רשת האינטרנט או לדבר עם אנשים שאתם מכירים. כך או כך, אין לזלזל בנושא ויש לפנות לבעל מקצוע ולטפל בעניין כמה שיותר מהר, שכן דחיית הטיפול תגרום לנקיטת הליכים נוספים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: