טיפול בהתמכרות

תוכן עניינים

יש דברים שצריך להשאיר אותם לביצוע על ידי אנשי מקצוע מנוסים בלבד, שמכירים את הנושא מקרוב, התנסו בו לא מעט ויודעים מה תהיה הדרך הטובה ביותר לגשת לנושא המדובר ולהציע עבורו את דרכי הפתרון הטובות ביותר או את ההתמודדות המתאימה לכל אדם. כך בדיוק גם עם נושא ההתמכרויות. התמכרות היא עניין רציני שיש לו השפעה ברורה וישירה על הבריאות ולכן על מנת להיפטר מההתמכרות או להקל על תסמיני ההתמכרות (אלה שני דברים שונים לחלוטין) צריך לקבל ייעוץ מקצועי בלבד ממי שיש לו את הידע והניסיון הנדרשים. כיום מוכרים כמה וכמה סוגים של טיפול בהתמכרות וכמובן שיש קשר לחומר הספציפי שאליו הגוף מכור.

 

איך מתבצע טיפול בהתמכרות?

כאמור – קודם כל צריך לפנות אל מי שיש לו ידע וניסיון בעולם ההתמכרויות. לרוב יהיה מדובר בצוות רב תחומי של אנשי מקצוע שיסייעו במתן כלל התמיכות הנדרשות. יש צורך בהבנה מעמיקה של ההתמכרות עצמה, איך נוצרה ההתמכרות ומה דרגת החומרה שלה או כמה זמן כבר חווים אותה. לאחר מכן יוגדר תהליך הטיפול או הגמילה על פי הנתונים והמידע שנאספו. באופן טבעי גמילה ממשככי כאבים תהיה שונה מגמילה מחומרים אחרים כמו סמים או תרופות אחרות, כל חומר ממכר נקשר בצורה אחרת לגוף וגורם לו לתלות ולכן חשוב מאד לדעת מאיזה חומר צריך להיגמל, כלומר איזה סוג של קשר צריך לפרק כדי להפסיק את התלות של הגוף בו.

 

 

להתמסר לתהליך הגמילה עד להצלחה

ברגע שנמצאים בידיים הטובות והאמינות של אנשי מקצוע שמכירים את תחום ההתמכרויות ויודעים איך לסייע למכורים להיגמל בצורה מותאמת אישית ובתוכנית שתהיה נכונה עבורם באופן אישי ופרטני – כל מה שנותר להם זה להתמסר לתהליך, למלא אחר ההנחיות החשובות ולדעת שעם הזמן התחושה תהיה טובה יותר. כמובן שאין זה פשוט ויש חשיבות גבוהה לתמיכה שהם צריכים לקבל מהסביבה הקרובה שלהם על מנת שאכן התהליך יעבור בצורה טובה וחיובית והתוצאה תהיה גמילה מוחלטת ויציאה לדרך חדשה וטובה שבה הגוף מתנהל ומתפקד בצורה תקינה וחיובית. יש חשיבות לפנות לאנשי מקצוע ולברר לעומק מה הידע והניסיון שלהם בתחום, מה שיבטיח שאכן אפשר יהיה לסמוך עליהם ולעבור ביחד איתם את התהליך המורכב והמאתגר. לאחר שמבינים את ההשלכות ואת הכדאיות של התהליך – קל יותר לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: