איך ניתן לזהות מקרים של פגיעה מינית ולסייע לנפגעים? 

תוכן עניינים

עם כל הצער שבדבר, אחוז די גבוה של אנשים יחוו במהלך חייהם פגיעה מינית. במידה ואתם מכירים אדם קרוב או אהוב אשר חווה פגיעה מינית בעצמו, הרי שכדאי לכם לדעת כי אותו אדם יוכל לקבל טיפול רפואי וכן גם איסוף ראיות למקרים בהם יהיה מעוניין בהגשת תלונה, זאת בעוד כי במרכזים רפואיים יעודיים אותו אדם יוכל לקבל את כל התמיכה הדרושה על מנת שיוכל להתמודד עם הטראומה שחווה ולחיות לצידה. 

 

פגיעה מינית היא נפוצה מכפי שחשבתם

לא צריך להתאמץ יותר מדי על מנת להבין כי פגיעה מינית היא עניין חוזר אשר נחשב לנפוץ למדי שכן, כל שעליכם לעשות על מנת לשים לב עד כמה תופעה זו היא נפוצה הוא לפתוח את האינטרנט או לעיין בחדשות שכן, כמעט כל יום תשמעו על מקרים שונים של פגיעה מינית ומעשי אינוס

 

 

טיפול לנפגעי תקיפה מינית

במידה והתקיפה המינית אשר האדם הקרוב אליכם חווה התרחשה לפני זמן מה, ייתכן כי הוא עדיין יכול לגשת ולקבל טיפול שכן, מדובר על צעד כדאי לכל הדעות על מנת לעכל את הטראומה ולחיות לצידה, אם כי לעולם לא ניתן להשלים עם המציאות הנוראית הזו כפי שהיא במאת האחוזים. כמו כן, קיימים גם מקרים של היזכרות מאוחרת, מקרים בהם אותו זיכרון טראומטי של הפגיעה הודחק כחלק ממנגנוני ההגנה של הגוף שמטרתם העיקרית היא לאפשר לנו להמשיך ולחיות את חיינו "כרגיל". במקרים שכאלו, זכרונות או אפילו  שברי זכרונות של מה שהתרחש יכולים לצוף גם מספר שנים אחרי האירוע עצמו. אין ספק כי עצם ההיזכרות בחוויה נוראית שכזו יכולה להיות קשה ומעמיסה נפשית, אך כדאי לציין כי זהו צעד חיוני על מנת שיהיה ניתן לחיות לצד הטראומה על ידי קבלת עזרה. על כן, חשוב מאוד להדגיש כי במידה ואתם מכירים באדם שחווה תקיפה מינית מכל סוג שהיא, עליכם לעודד אותו לגשת ולקבל עזרה הולמת ותמיכה נפשית, אם כי עליכם להיות עדינים במהלך הדרך מאחר ומדובר על נושא טעון ורגיש במיוחד. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: