באילו מצבים תצטרכו מכון דימות?

תוכן עניינים

משמעות המילה דימות היא בעצם יצירת תמונה של אובייקט, מעין מיצג ויזואלי אשר מתאר אובייקט מסוים בדרך המאפשרת לבחון אותו על ידי חוש הראייה. פעולה זו נעשית תוך כדי שימוש בכלים שונים, כאשר היא נפוצה בעיקר בעולם הרפואה שכן, מטרתה העיקרית של בדיקה רפואית אשר נערכת בתוך מכון דימות היא ליצור תמונה לצרכי מעקב של אברי גוף פנימיים אותם לא ניתן לראות. אז באילו מצבים תצטרכו להגיע להיבדק במסגרת מכון דימות ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? ובכן, בכתבה זו, המומחים שלנו יסבירו לכם על בדיקת דימות, מכון דימות וכל מה שביניהם. 

 

למה צריך בדיקה בתוך מכון דימות?

לפני שאתם מחפשים אחר מכון דימות מומלץ כדוגמת מכון מאר, הרי שקודם לכן עליכם להביןב אילו מקרים תצטרכו בדיקה זו. למעשה, בדיקת דימות אמורה לסייע במקרים בהם יש צורך לאבחן מחלות, וכן גם מקרים בהם עלולים להיות נזקים פנימיים בעקבות פציעות. כמו כן, חשוב לציין כי טכנולוגיית בדיקת דימות משמשת את הרפואה גם בהליכים רפואיים אחרים. למעשה, טכנולוגיה זו מאפשרת לבצע פעולות מסוימות באופן מדויק וקפדני יותר.

 

 

דוגמאות נפוצות של בדיקת דימות

  • צילום רנטגן – בדיקת הדימות הוותיקה ביותר היא בעצם בדיקת צילום רנטגן, איתה החלו בשנת 1895 לאחר התגלית של הפיזיקאי הגרמני וילהלם רנטגן (ומכאן בעצם שמה של הבדיקה). כיום מבצעים צילומי רנטגן במגוון רחב מאוד של מכוני דימות שונים בכל רחבי העולם. בדיקות אלו משמשות בין היתר את עולם רפואת השיניים, אך הן גם משמשות עבור מקרים שונים של זיהוי שברים בעצמות, שיקוף ריאות, זיהוי בעיות שונות במפרקים, איתור זיהומים ועוד.
  • בדיקת אולטרסאונד – בדיקת דימות נפוצה נוספת זו בדיקת אולטרסאונד, בדיקה אותה עורכים באמצעות מכשיר אשר פולט גלי קול בתדרים גבוהים הרבה מעבר לאלו שהאוזן האנושית יכולה לשמוע. לאחר מכן, ההדים החוזרים נקלטים מרקמות בתוך הגוף, כך שיהיה ניתן לייצר מעין תמונה של האיברים הפנימיים על גבי המסך עבור הצורך הרפואי הרלוונטי של הבדיקה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: