טיפול טבעי באקזמה – עצות שיעשו לכם סדר

תוכן עניינים

אקזמה זו בעצם מחלת עור דלקתית נפוצה, כאשר בממוצע 1 מתוך כל 10 אנשים עתיד לפתח אקזמה במהלך חייו. עור נגוע באקזמה לרוב יהיה עור מגרד, מגורה, אדמומי ויבש וכן גם עור עם קילופים רבים במקרים מסוימים. אולם, חשוב מאוד להדגיש כי על אף שקשה מאוד להתנגד לדחף לגרד את העור כאשר סובלים מאקזמה, גירודים עלולים לגרום בהרבה מאוד מקרים לזיהומים. אז איך טיפול טבעי באקזמה עובד, האם זה מומלץ ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? ובכן, בכתבה הבאה, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושא של טיפול טבעי באקזמה וכל היוצא בכך.

 

אקזמה – מהם הגורמים?

לפני שנדבר על טיפול טבעי באקזמה ושימוש בצמחי מרפא כדוגמת צוף צמחים, הרי שקודם לכן עליכם לדעת בדיוק מהם הגורמים לאקזמה. ובכן, מחלה זו בדרך כלל מופיעה בעקבות גורמים גנטיים וסביבתיים כאחד, כאשר אלו אשר סובלים מאקזמה בדרך כלל ירשו גנטית נטייה לעור יבש. למעשה, ניתן להגיד כי העור שלנו משמש כמעין מחסום – הוא מונע בריחה של לחות וכן גם כניסה של גורמים מזיקים, כמו למשל חיידקים ואלרגנים שונים. במקרים בהם העור מתייבש, אותו תפקוד בתור "מחסום" נפגע, עד למצב בו העור סובל מפגיעות זעירות שגורמות לדלקות – מה שמאוחר יותר מוביל להתפתחות של פריחה וגירודים. 

 

 

טיפול טבעי באקזמה – איך זה עובד?

במרבית המקרים, אקזמה זו תופעה אשר באה והולכת, כך שהמפתח הוא קודם כל לפתח הרגלים נכונים ובריאים של שגרת טיפוח העור. מאחר ומקור הבעיה הוא עור יבש, חשוב מאוד לציין כי טיפוח יומיומי של העור הוא לא פחות מחיוני על מנת למנוע אקזמה או לסירוגין, להקל על תסמיניה. על כן, מומלץ מאוד להתרחץ באופן יסודי מדי יום, אם כי חשוב מאוד להקפיד על כך שהמים לא יבואו במגע עם העור במשך מעל 10 דקות וכן גם להשתדל להימנע ככל הניתן מרחצה עם מים חמים שכן, הדבר מוביל להתייבשות יתרה של העור – מה שתרצו להימנע ממנו כאשר אתם מנסים למגר את תופעות האקזמה. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: