איך נראית אסטמה של העור?

תוכן עניינים

אסטמה של העור זהו השם בעברית למחלת העור אטופיק דרמטיטיס אשר מאופיינת במגוון תסמינים ויש לה כמה וכמה דרכים שבעזרתן אפשר לזהות אותה ולאבחן אותה. מדובר במחלה שכל מי שחווה אותה יכול לחוות תסמינים אחרים שלה ולכן כאשר מדברים על איך שהיא נראית חשוב מאד לסייג ולומר שכל גוף מתמודד איתה אחרת. מכאן שלא מדובר ברשימת תסמינים ברורה וסגורה ועדיין ייתכנו תסמינים אחרים שייראו על גבי העור כלפי חוץ ולמרות שהם עדיין לא דווחו כאסטמה של העור הם בהחלט עדיין יכולים להוות סימנים למחלה זו. כמו בכל מחלה או בעיה רפואית – תמיד כדאי להכיר את דרכי ההופעה או התסמינים המוכרים כיום בעולם הרפואה וכך אפשר להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות בנוגע להתמודדות עם מה שרואים או חווים.

 

התסמינים הנפוצים של אסטמה של העור

להלן כמה רעיונות לתסמינים שדווחו וידועים כיום לאסטמה של העור. כאשר מכירים אותם ויודעים עליהם יהיה זה קל יותר להבין במה מדובר ויש אנשים שכבר יש להם ניסיון וידע והם כבר מאבחנים את עצמם ויודעים איך להקל על עצמם ואיך לטפל בנגעים. באתר באינטרנט atopic-d.org אפשר להתוודע למידע רב וחשוב אודות דלקות או מחלות עור ובכלל זה אטופיק דרמטיטיס וכך להבין האם נגעים או יובש שסובלים ממנו הוא אכן תסמין של הדלקת או שמא מדובר בעניין אחר שתוקף את גוף. הסתמינים המוכרים הם יובש על גבי העור, עם הזמן כבר מזהים את התפשטות הנגעים על גבי העור ואת המראה שלהם, יש תקופות של מזג אוויר או תנאים סביבתיים שגם כן עם הזמן מזהים שבהם הנגעים עומדים להתפרץ ועוד. חשוב לקחת בחשבון שמי שיש לו היסטוריה משפחתית של אטופיק דרמטיטיס יהיה בקבוצת סיכון להראות גם הוא את תסמיני הדלקת.

התמודדות נכונה

המזל של אלה שמאובחנים על אסטמה של העור הוא המודעות הגבוהה שיש למחלה זו והמחקרים שיש שכל הזמן מביאים חידושים או תגליות שבעזרתם אפשר להקל על תקופות ההתפרצות של המחלה. בנוסף יש קבוצות שאוספות מידע, מפרסמות חדשות בתחום זה ומסייעות להפוך את המידע הידוע לנגיש וכזה שכל אחד יכול לגשת אליו ולהסתייע בו. חשוב מאד למצוא את איש המקצוע שמכיר את התחום, מומחה בו ויכול למצוא את הדרכים הכי טובות להקל ולסייע להתמודד עם הנגעים, בעיקר אם מדובר בילדים או תינוקות שאצלם דלקת זו נחשבת לנפוצה מאד ולהן בשל גילם הצעיר הרבה יותר קשה להתמודד איתה ועם התסמינים החיצוניים שלה. ברגע שמוצאים את המקום לשאול בו שאלות ולקבל תשובות מהימנות ועדכניות, אין ספק שכדאי לשמור על המקורות האלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: