מדוע ילדים אוהבים גלידות ואיך הופכים אותן לבריאות?

תוכן עניינים

הקיץ כבר בעיצומו, החום מורגש בכל נקודה בגוף ואין כמו גלידה או ארטיק כדי לצנן את עצמנו ולהכניס שבריר נוסף של אנרגיה. אין הורה שלא שמע את המשפט מיד עם רגע האיסוף מהגן ”אמא אני רוצה ארטיק“ או ”אבא בוא נלך לקנות גלידה“. ילדים כל כך אוהבים גלידות וארטיקים במגוון של טעמים כמו קרחונים פירותיים, גלידת שוקולד, וניל, עם או בלי תוספות ויש אפילו ילדים שמפתיעים ואוהבים טעמים של גדולים כמו פיסטוק וקוקוס.

 

קר מתוק ומעורר עניין

אז למה הם כל כך אוהבים? התשובה פשוטה… זה קר ומרענן, זה טעים ומתוק, זה מעניק להם תחושה טובה עצם החזקת המקל והליקוק. הם פשוט נהנים מזה. השאלה היא איך הופכים את כל הסיפור הזה ליותר בריא וככה מאפשרים להם להנות אפילו יותר. ארטיקים מרכיבים טבעיים בלבד יכולים להוות פתרון מעולה. תוכלו לרכוש ארטיק טבעי ממגוון של חנויות אינטרנטיות אז מאפשרות רכישה קלה ופשוטה במגוון של טעמים. אם אתם רוצים לקחת את זה למקום קצת יותר אקסטרימי, תוכלו להכין עם הילדים בבית ארטיקים טבעיים המבוססים על רכיבי פירות, ללא סוכר לבן בכלל. יש אינספור מתכונים שאפשר להכין ואפילו להכניס את הילדים למטבח ביחד אתכם, מה שיחזק להם אפילו יותר את הביטחון העצמי, את המוטוריקה – גם הגסה וגם העדינה ויחדד להם את חוש המישוש, הראייה והטעם כמובן, כי הרי אין כמו לטעום תוך כדי ההכנות.

 

 

מכונת גלידות ביתית

אופציה נוספת שתאפשר לכם לשלוט הן בכמות הסוכר והן ברכיבים אותם אתם בוחרים להכניס אל תוך מתכוני הגלידה שלכם, היא פשוט לרכוש מכונת גלידה ביתית. תוכלו להכין טעמים כאלה מגניבים ולהכניס פנימה פירות מרעננים בהתאם לעונה בשנה. אפשר לשחק עם זה איך שרוצים ולהכין גם טעמים של ילדים כמו תותים בשמנת, אבטיח סורבה או של מבוגרים כמו שוקולד תפוז, גלידת קפה או פסיפלורה סורבה. אינספור טעמים ומרקמים למשחק. תוכלו להתייעץ עם אנשים שאתם מכירים שיש להם בבית מכונת גלידה ביתית, או לברר המלצות דרך רשת האינטרנט. ניתן אפילו להירשם באמצעות ניוזלטר ולקבל הנחה משמעותית על רכישה המכונה. אין ספק שמדובר באחלה של מוצר שיכול לשדרג כל מטבח, בין אם יש לכם ילד אחד ובין אם כמה. הגלידה שתכינו ביחד יכולה להפוך לסוג של נשנוש בריא אותו כולם חולקים ביחד וזה חלק מארסנל החוויות שהילדים ואתם צוברים ביחד בתוך הבית. הרי מה יותר כיף מלצאת למרפסת בשבת אחר הצהריים ולהתפנק בגלידה משפחתית שאתם הכנתם ביחד עם הילדים.

 

אפשר גם פשוט להגביל

אם פחות בא לכם להתעסק עם כל העניין של הכנת הגלידות והארטיקים אצלכם בבית, תוכלו להשאיר את הקנייה בתור בילוי ולהגביל את הילדים בכמויות. למשל, יש הורים שמרשים רק ארטיק אחד ביום, יש כאלה שמרשים רק ארטיק קרח ולא משהו שמנתי שמכיל יותר סוכר ויש משפחות ששומרות את הבילוי הזה לשבת אחר הצהריים למשל. כל משפחה בוחרת את החוקים ואת הגבולות שלה, כי הרי יש שם בחוץ עולם שלם של מתוקים וזה לא באמת נגמר רק בגלידות ובארטיקים. מצד שני, אם נגביל את הילדים שלנו יתר על המידה, על כל דבר, זה יגרום להם לרצות את הדברים האלה יותר ולכן כן חשוב לחשוף אותם למה שיש שם בחוץ ולאפשר להם להתנסות בהכל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: