צמח מרפא ותזונה מאוזנת – השילוב המנצח

תוכן עניינים

עם השנים עולה המודעות לגבי החשיבות בשמירה על הגוף הפיזי והנפשי. רובנו רוצים להיות בריאים, חזקים, אנרגתיים, לשמור על גוף צעיר עם כמה שפחות בעיות, תסמינים ומחלות. יחד עם זאת, לפעמים זה מעבר לשליטה שלנו ומופיעים כל מיני מצבים רפואיים או כאלה של חוסר איזון שפשוט פוגעים באיכות החיים שלנו. לעתים מדובר במשהו נקודתי כמו כאב ראש או בטן, לפעמים בדלקת ויש מצבים שתקפה את הגוף מחלה של ממש. אין ספק כי החזרה אל הטבע מסייעת לגוף להתמודד עם מגוון של מצבים. השילוב בין תזונה מאוזנת לבין רפואה טבעית המכונה גם רפואה אלטרנטיבית או משלימה מאפשר לגוף לחזור לאיזון, גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי.

איך תזונה מאוזנת עוזרת לנו לשמור על גוף מאוזן?

  • ידע – לא סתם אומרים שידע זה כול. הטבע מביא איתו כל כך הרבה דברים טובים שחבל שלא לנצל אותם. רפואה טבעית המבוססת על צמחי מרפא מסייעת במגוון של מצבים כמו בעיות שינה, חוסר איזון הורמונלי, כאבי ראש ומיגרנות, השמנה, חוסר תיאבון, פוריות ועוד.
  • תזונה – כדאי לשמור על תפריט תזונתי איכותי המבוסס על רכיבים טבעיים, עם כמה שפחות חומרים משמרים, צבעי מאכל, שומני טראנס ומלחים. כדאי להעשיר את התפריט בירקות, פירות, סיבים תזונתיים, שמנים איכותיים כמו שמן אבוקדו וזית, קטניות, דגנים מלאים וכמובן דגים.
  • הימנעות מתרופות – לכל בעיה יש פתרון טבעי ולכן כדאי לבסס את הטיפולים בגוף וגם בנפש על בסיס רפואה טבעית. שימוש בצמחי מרפא, חליטות, שמנים אתריים, אכילת מזונות מסוימים לטיפול בבעיות הקשורות למערכת העיכול, תוספי תזונה ופרחי באך יכולים לטפל בקשת רחבה של מצבים כמו בעיות שינה, חוסר איזון הורמונלי, כאבי ראש, סטרס מוגבר, דלקות, כאבים כרוניים ועוד.
  • גוף רגוע – חשוב מאוד לנסות לחיות חיים נטולי סטרס או לפחות להפחית את המתח בצורה ניכרת. ניתן לעשות זאת באמצעות צמחי מרפא מרגיעים, תרגול יוגה ומדיטציה על בסיס קבוע, פעילות גופנית מרגיעה והאזנה למוזיקה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: