כל מה שרציתם לדעת על התקפי לב

תוכן עניינים

התקף לב הוא אחד מהמצבים החריגים המסוכנים ביותר, בכל הנוגע ללב. כל מה שרציתם לדעת על התקפי לב בתמצית, הנקודות העיקריות שחשוב לדעת על כך:

 

הגדרה מהם התקפי לב והסבר בסיסי

בשמו המדויק, "התקף לב" נקרא בעצם אוטם שריר הלב. כפי שהביטוי מרמז, מדובר במצב שנובע מאטימה של עורקים, אשר מזינים את הלב. האטימה מתרחשת בהדרגתיות, במסגרת מחלת לב איסכמית. בנקודת זמן מסוימת, המצב עלול להחמיר עד נקודה קריטית מסוימת, שבה יתרחש מה שנהוג לכנות "התקף לב".

 

מה זה אומר עבורכם?

בהיבט המעשי, הנה כל מה שרציתם לדעת על התקפי לב, בתמצית ובקצרה:

  • כיצד יודעים שאדם עובר התקף לב? – הסימנים לכך כוללים כאב בחזה ובלב וכן בחילה, הזעה וקוצר נשימה. אופי הכאב הוא חד ופתאומי והוא עשוי להיות מורגש גם בזרוע שמאל, בלסת ובצוואר. להתקף לב עשויים להיות תסמינים נוספים וישנה גם תופעה ידועה, של התקפי לב ללא כאב בחזה.
  • כיצד מטפלים במקרה כזה? – החשוב ביותר, הוא הזמנת עזרה ראשונה מקצועית, שאז הסיכוי להתאושש גבוה מאוד.
  • מה זה התקף לב "שקט"? – יש התקפים שעוברים בלי סימפטומים מיוחדים וללא הבנה של החולה שהוא עבר התקף! מצד שני, מדובר במצב מסכן חיים בפירוש. כך שמוטב שלא לקחת סיכונים.

  • כיצד מונעים זאת? – לא מעשנים ושומרים על משקל תקין ועל כושר אירובי גבוה.
  • מה תפקיד הצנתור? – צנתור הוא טכניקה חשובה, לטיפול חירום באוטם שריר הלב. במקרים מסוימים, עשויה להיות בשימוש גם בדיקת צנתור וירטואלי, כתחליף בלתי פולשני. בדיקה זו מבוצעת באמצעות צילומים מבוססי קרינה מייננת.
  • מה יידרש לאחר התאוששות? – לאחר התאוששות מהתקף לב, עשויים להידרש מגוון בדיקות, תרופות ואף ייעוץ לגבי אורח חיים מונע.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: