צמחי מרפא – דרכי שימוש לבעיות שונות

תוכן עניינים

מזה עשרות אלפי שנים עושים שימוש בטיפול באמצעות צמחי מרפא לקשת רחבה של מצבים רפואיים, תסמינים ובעיות פיזיות ונפשיות גם יחד. הידע עובר מדור לדור ועם הזמן פותחו מגוון של שיטות לטיפול באמצעותם. ב-15 השנים האחרונות חלה עליה במודעות לשימוש בצמחים, היתרונות והסגולות שלהם הפכו להיות חלק בלתי נפרד מניהול אורח חיים בריא, שמירה על גוף מאוזן וחזק. ניתן לעשות שימוש בכל חלקי הצמח והשימוש עצמו תלוי ברובו במיקום של החומרים הפעילים שבכל צמח ולמטרה הרפואית שלשמה אנחנו משתמשים בו. למשל, יש צמחים מהם נהוג להכין חליטה, ניתן לעשות שימוש בצמחי מרפא בתור קומפרסים על האזור הפגוע, להכין מהם משחות, פורמולות נוזליות , לשלב אותם באמבטיות חמימות, עיסויים, סירופים ועוד.

 

באילו מצבים ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא?

הרשימה הארוכה ולמעשה ניתן לטפל באמצעות צמחי מרפא כמעט בכל בעיה. טיפול בחרדה, טיפול בדיכאון, טיפולים במצבים של הפרעות קשב וריכוז, טיפול באלרגיות של העור ופצעים בעור, תולעים וטפילים במערכת העיכול, קשיים במערכת הנשימה, מחלות מעיים, עייפות כרונית, כאבי ראש, מיגרנות ועוד. אנשים הנוטלים תרופות, נשים בהריון, נשים מיניקות חייבים להתייעץ עם רופא לפני שהם נוטלים צמחי מרפא בכל דרך שהיא משום שהצמחים ברובם מכילים חומרים פעילים שלפעמים מתנגשים עם מצב רפואי מסוים ולא מטיבים עם האדם.

כיצד מתאימים את הצמח לבעיה?

ובכן, זה משתנה ומאוד תלוי בגיל המטופל, במצבו הפיזי והנפשי, במטפל שהוא בוחר (לכל מטפל יש את שיטות הטיפול שלו והצמחים בהם הוא מאמין) וכמובן בבעיה ממנה הוא סובל. חשוב לבחור מטפל אליו אתם מתחברים גם בהיבט המקצועי והידע שהוא מפגין וגם בהיבט האישי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: