מזונות בריאים למערכת העיכול

תוכן עניינים

בריאות מערכת העיכול שלנו חשובה מאוד לאיכות חיינו וכאשר מתפתחות בה בעיות, הדבר עשוי לגרום לנו לסבל רב. אחת הדרכים לשמור על מערכת עיכול בריאה ומתפקדת היא באמצעות הקפדה על צריכת מזונות אשר נחשבים לבריאים עבורה. באילו מזונות מדובר? הנה סקירה מקוצרת.

 

מזונות בסיסיים למערכת העיכול

במערכת העיכול של האדם ישנם תנאי חומציות שונים. למשל, הקיבה הינה חומצית בעוד האיברים הצמודים לה, הושט מצד אחד והמעיים מצד שני, הינם בסיסיים יחסית. על מנת לאזן בין מצבי החומציות השונים ולמנוע מצבים דוגמת צרבת, חשוב מאוד לצרוך מזונות בסיסיים כגון חסה, ירקות כתומים ושקדים. אם תקפידו לאכול מזונות שכאלה אין שום סיבה כי תמצאו את עצמכם הולכים לרכוש תרופה לצרבת פעם אחר פעם.

 

בננות אחד מהמזונות הבריאים למערכת העיכול

בננה מכילה יתרונות בריאותיים ותזונתיים רבים למי שמשכיל לצרוך אותה בעקביות, אך לא באופן מופרז, בשל תכולת הקלוריות הגדולה בה. בכל הקשור למערכת העיכול, הבננה מביאה להגברת קצב הייצור של הריר המגן על הקיבה ועל כן שומרת עליה לאורך זמן מפני תנאים חומציים. הדבר נכון הן לצרכי מניעה והן כאשר כבר קיימת בעיה פעילה בקיבה כגון גסטריטיס, דיספפסיה ואפילו זיהום חיידקי כדוגמת הליקובקטר פילורי.

מזונות עם סיבים תזונתיים

בכדי שהעיכול שלנו יהיה מיטבי וכך גם ריקון הפסולת מהגוף, חשוב מאוד לשמור על תנועת מעיים תקינה. כאשר אין כך הדבר, סובלים מעצירות, בטן נפוחה וגזים. מזונות שתורמים לתנועת מעיים טובה כוללים סיבים תזונתיים שאינם מסיסיים, כאלו שניתן למצוא בירקות ובדגנים מלאים.

 

רוצים לשמור על מערכת עיכול בריאה?

לרפואה הסינית מגוון פתרונות בדמות צמחי מרפא ועקרונות תזונתיים שיכולים לסייע לכם לשמור על מערכת עיכול בריאה ולטפל בבעיות שכבר צצו. במהלך הטיפול יותאם לכם תפריט אישי לאחר שתעברו אבחון קצר והתוצאות לא יאחרו להגיע.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: